Zastosowanie regałów wysokiego składowania

 

Ograniczona powierzchnia magazynu to wcale nie jest problem, jeśli chodzi o przechowywanie dużych partii materiału. Trzeba zainwestować w regały, które nie tyle potrzebują powierzchni, co wysokości. Są one dostosowane do tego, aby utrzymywały duże ciężary przy zachowaniu maksymalnej stabilizacji. Poza tym przystosowane są do ich obsługi przez wózki widłowe.

Regały do składowania na dużej wysokości

regały wysokiego składowaniaSkładowanie na dość dużej wysokości to żaden problem. U wielu producentów kupimy regały wysokiego składowania. Są one przystosowane do magazynów, które mają ograniczoną powierzchnię i trzeba rozsądnie nią gospodarować. Wykonuje się je w taki sposób, aby zachowywały maksymalną stabilność. Poza tym można je jeszcze przymocować u góry, dzięki czemu nie chwieją się. Przy każdym regale znajduje sie podjazd dla wózków widłowych. Dlatego można bezpiecznie zdejmować z samej góry ciężkie towary. Oczywiście zastosowanie takich regałów pozwala przechowywać więcej rzeczy przez magazyn. Trzeba jednak rozsądnie gospodarować ciężarem. Pomimo zwiększonej wytrzymałości stelaży na ciężar musimy pamiętać o tym, aby najcięższe rzeczy układać na dole, a najlżejsze u góry. Regały zazwyczaj są na kółkach, które można zablokować zarówno poprzez hamulec ręczny, jak i kluczyk. Dzięki temu nikt nawet przypadkowo ich nie przesunie bez naszej wiedzy. Są to najbezpieczniejsze regały na rynku.

Spotkamy je w wielu magazynach, ponieważ po prostu opłacają się. Dzięki nim można składować duże partie materiału. Hale magazynowe często budowane są na wysokość, aby oszczędzić powierzchnię. Dzięki temu są tańsze w wynajmie oraz sprzedaży. Normalne jest to, że trzeba je wyposażyć w takie regały. Producenci wykonują naprawdę dobrą robotę podczas ich produkcji. Można je obsługiwać wózkiem widłowym.