Zastosowanie podestów magazynowych

Duże markety oraz sieci handlowe chcąc zapewnić swoim klientom ciągłość sprzedaży i stałą dostępność oferowanych produktów organizują przestrzeń tak, by wyznaczyć możliwie jak największą halę magazynową, w której składowane będą towary w jak największych ilościach. W celu zwiększenia wykorzystania przestrzeni, towary układane są na regałach, zajmujących zwykle całą powierzchnię ściany.

Rola podestów magazynowych

podesty magazynoweMarkety spożywcze czy budowlane cieszą się dużym zainteresowaniem klientów, którzy chętnie korzystają z oferty takich miejsc ze względu na niską cenę i dużą dostępność różnego rodzaju produktów. Jednak, aby zapewnić odwiedzającym stały dostęp towarów, konieczne jest ich magazynowanie na zapleczach hal sprzedażowych. By zwiększyć wykorzystanie przestrzeni, regały magazynowe montowane są zwykle na całej długości ścian. Zatem dostęp do towarów na najwyższych półkach jest utrudniony. Tutaj spełniają swoją rolę podesty magazynowe, dzięki którym pracownicy magazynu mogą skutecznie i bezpiecznie umieścić towar na najwyższych regałach, a następnie w razie zapotrzebowania w szybki sposób go zdjąć. Wybór odpowiednich drabin uzależniony jest specyfiki magazynowanych towarów oraz wysokości pomieszczeń, w których są one przechowywane. Na rynku znajdziemy rozwiązania wyposażone w automatyczne podnośniki, dzięki którym bez wysiłku i w bardzo bezpieczny sposób jesteśmy w stanie umieścić oraz zdjąć nawet bardzo ciężkie towary bez zbędnego wysiłku. Bardzo ważna kwestią w przypadku podestu magazynowego jest jego mobilność – zwróćmy uwagę czy model wyposażony jest w wysokiej jakości system jezdny z możliwością blokady.

Powierzchnia służąca do magazynowania produktów to niezbędny element każdego większego punktu handlowego. Stała dostępność towarów zapewnia ciągłość sprzedaży i zadowolenie klientów, dlatego warto nie tylko ją mieć, ale również odpowiednio zorganizować, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo pracownikom.