Zastosowanie fotowoltaiki wewnętrznej

W transporcie fotowoltaika rzadko jest używana do dostarczania energii napędowej, ale jest coraz częściej wykorzystywana do dostarczania energii pomocniczej w łodziach i samochodach. Niektóre samochody są wyposażone w klimatyzację zasilaną energią słoneczną, aby ograniczyć temperaturę wnętrza w upalne dni. Samodzielny pojazd napędzany energią słoneczną miałby ograniczoną moc i użyteczność, ale pojazd elektryczny ładowany energią słoneczną pozwala na wykorzystanie energii słonecznej w transporcie.

Fotowoltaika w transporcie i telekomunikacji

najlepsza fotowoltaika w łódzkimSamochody, łodzie i samoloty napędzane energią słoneczną zostały zademonstrowane, przy czym najbardziej praktyczne i prawdopodobne są samochody napędzane energią słoneczną. Szwajcarski samolot napędzany energią słoneczną, Solar Impulse 2, osiągnął najdłuższy nieprzerwany lot solo w historii i ukończył pierwszą napędzaną energią słoneczną powietrzną podróż dookoła globu w 2016 roku. Energia fotowoltaiczna idealnie nadaje się do zastosowań telekomunikacyjnych, takich jak lokalne centrale telefoniczne, transmisje radiowe i telewizyjne, mikrofale i inne formy elektronicznych łączy komunikacyjnych. Wynika to z faktu, że w większości aplikacji telekomunikacyjnych akumulatory są już używane, a system elektryczny jest zasadniczo prądu stałego. W pagórkowatym i górzystym terenie, sygnały radiowe i telewizyjne mogą nie dotrzeć, ponieważ są one blokowane lub odbijane z powrotem z powodu pofałdowania terenu. W takich miejscach instaluje się nadajniki małej mocy, które odbierają i retransmitują sygnał dla lokalnej ludności. Fotowoltaika wewnętrzna (m.in. nowoczesna i najlepsza fotowoltaika w łódzkim) może potencjalnie zasilać inteligentne czujniki i urządzenia komunikacyjne, zapewniając rozwiązanie dla ograniczeń baterii, takich jak zużycie energii, toksyczność i konserwacja.

Wewnętrzne oświetlenie otoczenia, takie jak diody LED i lampy fluorescencyjne, emitują wystarczającą ilość promieniowania do zasilania małych urządzeń elektronicznych lub urządzeń o niskim zapotrzebowaniu na energię. W tych zastosowaniach fotowoltaika wewnętrzna będzie w stanie poprawić niezawodność i wydłużyć czas eksploatacji sieci bezprzewodowych, co jest szczególnie ważne przy znacznej liczbie czujników bezprzewodowych, które będą instalowane w nadchodzących latach.