Zakup testu na wykrycie boreliozy

Kleszcze możemy spotkać wszędzie, gdzie występuje roślinność, czyli w ogrodzie, na trawniku czy w parku. Ze względu na rozmiar, nie da się ich dostrzec, a do tego samo ukąszenie jest bezbolesne, zatem nawet nie będziemy świadomi, kiedy ono nastąpiło.

Jak leczyć boreliozę?

borelioza test cenaCiepłe dni sprzyjają spacerom i spędzaniem czasu na łonie natury, gdyż  to ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Jednakże niesie też ze sobą pewne zagrożenia. Trzeba pamiętać, że wszędzie tam gdzie zieleń i przyroda, także będą kleszcze. Choć są one wielkości główki od szpilki, to potrafią wyrządzić wiele szkód w naszym organizmie. Przede wszystkim, kleszcze powodują kleszczowe zapalenie opon mózgowych oraz są nosicielami boreliozy. Na pierwszą chorobę mamy już skuteczną szczepionkę, ale na boreliozę ciągle nie została ona wynaleziona. Jednakże, dzięki badaniom naukowym, wiemy co ją wywołuje i jak ją leczyć. Najczęściej jest ona roznoszona przez kleszcze, dlatego też warto na nie uważać. Nie jest to proste, bo od kilku lat mamy plagę tych małych pajęczaków, ale zawsze warto się osłaniać ciało, aby im znacząco utrudnić ewentualne ukąszenie. Jeżeli podejrzewamy, że dotyczy nas borelioza test cena jego nie powinna przekroczyć pięćdziesięciu złotych. Można go kupić w każdej aptece. Poza tym istnieje jeszcze możliwość wykonania badania na boreliozę w punkcie diagnostycznym. Można to zrobić na dwa sposoby, płatnie we własnym zakresie lub udać się do lekarza internisty w celu uzyskania skierowania na badanie.

Borelioza potrafi być bardzo przebiegłą chorobą, gdyż może dać objawy już w ciągu kilku dni od zakażenia, ale również może przez wiele dni nie dawać o sobie znać. Dlatego też bardzo ważna jest samokontrola i szybkie reagowanie w razie niepokojących objawów.