Z pomocą agencji zatrudnienia znalazłem nową pracę

Wszyscy na wiele długich lat zapamiętamy pandemię covid19. Na szczęście po dwóch latach jej trwania mogliśmy wrócić do w pełni normalnego życia. Z mojej perspektywy wygląda to tak, że wszyscy moi bliscy przechorowali tą chorobę bardzo łagodnie i bez żadnych większych dolegliwości. Ja też przechodziłem covid19, ale skończyło się tylko na wysokiej gorączce. Nie mniej pandemię zapamiętam na długo pod innym względem. Straciłem wówczas dobrze płatną pracę i musiałem szybko poszukać nowej.

Nowe zatrudnienie znalazłem dzięki agencji pracy

agencja zatrudnienia w bydgoszczyW trakcie dwóch lat pandemii świat zmienił się diametralnie. Niektóre branże straciły w tym czasie rację bytu a inne z kolei odnotowywały rekordowe przychody. Ja przed pandemią miałem stabilną pracę w dużym banku. W trakcie pandemii nastąpiła redukcja zatrudnienia, która dotknęła mnie osobiście. Nie należę do ludzi, którzy muszą martwić się o swoją karierę zawodową, ale nie przepadam też za zmianami. Wiadomo, że zmiana pracy wiąże się z uczeniem się wielu rzeczy na nowo. W każdym razie znalezienie nowej prac w trakcie pandemii nie należało do najłatwiejszych, bo wszystkie duże firmy wstrzymały na długi czas przyjmowanie nowych pracowników. Na całe szczęście w znalezieniu nowej pracy pomogła mi znana agencja zatrudnienia w Bydgoszczy. Udałem się do nich z moim CV w nadziei na to, że znajdzie się tam praca dopasowana do moich kompetencji. Akurat jeden ze znanych banków poszukiwał wykwalifikowanego specjalisty do obsługi klientów biznesowych. A tak się szczęśliwie złożyło, że zajmowałem się tym wcześniej przez prawie dekadę. Agencja zatrudnienia od razu zaoferowała mi tą pracę. Wystarczyła im krótka rozmowa ze mną. Potem miałem jeszcze rozmowę z przedstawicielem banku, ale to już była formalność. Dzięki agencji zatrudnienia znalazłem nową i naprawdę dobrą pracę.

Przed pandemią nawet nie zdawałem sobie sprawy, że pracę można znaleźć przez pośredniczącą w zatrudnianiu agencję pracy. Człowiek uczy się jednak przez całe życie. Pandemia zmieniła w moim zawodowym życiu bardzo wiele, ale teraz tą zmianę oceniam jako bardzo dobrą. Mam jeszcze lepszą pracę niż przed pandemią. Widać wszystko ma w życiu jakieś przyczyny i skutki. I widocznie tak właśnie musiało być. Straciłem dobrą pracę chyba tylko po to, żeby znaleźć jeszcze lepszą.