Wygodne body niemowlęce

 

Dzieci bardzo szybko rosną, a szczególnie to widać po noworodkach i niemowlakach. Tak małe dzieci są w stanie wyrosnąć z jednego rozmiaru w ciągu kilku tygodni, zatem lepiej nie kupować dla niego zbyt dużo ubranek w tym samym rozmiarze. Ubrania dla noworodków i niemowląt muszą umożliwiać łatwą i szybką zmianę pieluszki, dlatego najlepsze na tym etapie są body.

Jak prać body niemowlaka?

body niemowlęce rozpinane z przoduKażda mama jeszcze przed narodzinami dziecka, kompletuje dla niego wyprawkę, w której nie może zabraknąć wszystkich najważniejszych elementów. Na pewno trzeba kupić wózek, łóżeczko, pościel czy ubranka do codziennego użytkowania. Jak wiadomo, maluchy często się brudzą i czasem się zdarza, że trzeba przebierać niemowlaka nawet kilka razy dziennie. Dlatego warto się zaopatrzyć w sporo prostych i praktycznych ubranek, które będzie można szybko i łatwo założyć i ściągnąć. Body niemowlęce rozpinane z przodu będą idealne we wczesnych miesiącach życia, ponieważ bardzo łatwo je założyć i ściągnąć. W celu ubrania w nie malucha, wystarczy je rozłożyć i położyć na nich na środku dziecko, a następnie wsadzić rączki do rękawów. Później zostaje tylko zapięcie zatrzasków znajdujących się wzdłuż ciała i maluch jest ubrany. Jeżeli zajdzie potrzeba zmiany pieluszki, to wystarczy body rozpiąć w kroku, bez konieczności ściągania całego ubranka. Body niemowlęce są przeważnie uszyte ze stu procentowej bawełny, która jest delikatna w dotyku nawet po wielu praniach. Ponadto bawełna świetnie chłonie nadmiar wody i pozwala skórze oddychać, dlatego też świetnie się nadaje na body niemowlęce. Poza bawełną, można jeszcze znaleźć w sprzedaży body z bambusa, które są równie wytrzymałe i miłe w dotyku. W sklepach z artykułami dla niemowląt znajdziemy body klasyczne jednokolorowe lub z nadrukami, które mogą być spersonalizowane.

Każdy maluch ma body, bo to podstawowe ubranie, które sprawdzi się na każdą okazję i pogodę. Dostępne są body w wersji z bawełny o cienkim splocie, które nadają się na ciepłe dni lub znacznie grubszym, idealnie sprawdzające się w trakcie zimowych spacerów. Maluchy mogą jechać w wózku w samym body, albo można do niego dodać spodenki i bluzę, aby mieć pełny komplet. Nie są one drogie więc warto zrobić sobie z nich choć mały zapas w kilku rozmiarach.