Wybieramy nowoczesne kasetony reklamowe

Popularną formą reklamy, wykorzystywaną na co dzień  przez firmy w wielu branżach, są kasetony reklamowe. Pozwalają one na skuteczne oznaczanie wejść do sklepów, punktów usługowych czy siedziby firmy, a także pełnią ważną funkcję informacyjną. Ze względu na konieczność reklamowania danego miejsca, niezwykle ważne jest to, aby takie kasetony były atrakcyjne pod względem wizualnym i jednocześnie zachęcały klientów do wejścia do środka. Warto więc dokładniej sprawdzić modele kasetonów dostępne na rynku i ich zalety.

Poznajemy właściwości kasetonów dibondu

kasetony z dibonduPod pojęciem kasetonów reklamowych kryje się szeroka gama produktów, które mogą znacznie różnić się między sobą. Zasadniczo jest to swego rodzaju tablica o kształcie prostopadłościanu, wyróżniająca się jednostronną albo dwustronną formą i na której znajduje się zazwyczaj nazwa albo logo firmy. Są one często umieszczane na ścianach budynków, równolegle albo prostopadle. Warto zwrócić uwagę na fakt, z jakich materiałów jest wykonany interesujący nas kaseton, może być to bowiem zarówno dibond, plexi czy metal. Coraz popularniejsze stają się obecnie kasetony z dibondu. Charakteryzują się one znacznym poziomem trwałości i elastyczności, a jednocześnie zapewniają odporność na działanie warunków zewnętrznych, przez co na dłużej zachowują one świeże kolory. Kasetony reklamowe są doskonałym rozwiązaniem w przypadku, kiedy potrzebujemy reklamy o charakterze uniwersalnym i jednocześnie skutecznej oraz trwałej. Kaseton powinien być przede wszystkim odporny na działanie wiatru, deszczu, śniegu czy promieniowania UV. Jest to także produkt reklamowy wyróżniający się bardzo atrakcyjnym stosunkiem jakości do ceny. W wielu miejscach można zamówić niedrogie kasetony reklamowe, które przetrwają przez wiele lat i jednocześnie nie będą traciły swoich właściwości wizualnych oraz użytkowych.

Coraz powszechniej stosowany dibond jest płytą kompozytową o strukturze warstwowej, która składa się z rdzenia z tworzywa, a także dwustronnej okładziny z cienkiego aluminium malowanego na wiele kolorów. Kasetony wykonane z tego tworzywa wyróżniają się kompaktową obudową, bez widocznej ramy, a w wyniku zastosowania techniki zaginania arkuszy, także cienkie kasetony mające od kilku centymetrów. Jest więc to doskonała technika umożliwiająca wykonanie kasetonów reklamowych, które nie będą zajmować znacznej przestrzeni.