Utrata uzębienia i co dalej?

Piękny, zdrowy i biały uśmiech to chyba marzenie każdego człowieka. Widząc zadowolonych ludzi w reklamach wzdychamy tylko ciężko, bo również marzymy o tym aby położyć na przysłowiowe łopatki kogoś swoim pięknym, białym uśmiechem. Jeśli sam kolor zębów jest problemem można z nim poradzić sobie nawet domowymi sposobami. Gorzej, gdy w grę wchodzą poważne choroby zębów oraz ich utrata. 

Protetyk stomatologiczny pomoże odtworzyć Twoje uzębienie 

protetyka stomatologiczna olsztynStare przysłowie mówi o tym, że znacznie lepiej jest zapobiegać niż leczyć. To sprawdza się także w przypadku zębów. Kogo z nas nie bolał ząb? Ból czasami był nie do zniesienia, dlatego też obiecaliśmy sobie, że kontrolna wizyta u dentysty to prawdziwy mus. Kiedy jednak tabletki zaczynały działać od razu o tym zapominaliśmy, a zęby ulegały zepsuciu. Kiedy wypadanie staje się prawdziwym a do tego realnym problemem nie można poradzić sobie samemu. Wówczas z pomocną dłonią wychodzi do nas jako do pacjentów protetyka stomatologiczna olsztyn. Specjaliści którzy znają się na swojej pracy doskonale wiedzą jaki jest problem i jak przywrócić nam piękny uśmiech. Przede wszystkim biorą odcisk szczęki, dzięki któremu dokonają trafnej diagnozy w jakim miejscu brakuje jakiego zęba i wykonają specjalną koronę bądź element szczęki w taki sposób, aby nie było widać zbyt dużej różnicy. Chodzi o to, aby nasza szczęka wyglądała jak najbardziej naturalnie – nie była zbyt wysunięta do przodu. 

Jeśli tylko praca protetyka wykonana jest dobrze i solidnie w zębach powinniśmy bez większego problemu móc spożywać posiłki. Jednak od razu trzeba sobie powiedzieć to, że można czuć delikatny dyskomfort, ponieważ wiadomo iż nie jest to nasze stałe uzębienie. O szczękę wykonaną przez protetyka również trzeba dbać. Trzeba ja regularnie myć i czyścić.