Ubezpieczenia komunikacyjne w Szczecinie

Na ulicach Szczecina, podobnie jak innych dużych miast każdego dnia wyjeżdżają dziesiątki tysięcy samochodów co oznacza, że stolica województwa zachodniopomorskiego należy do największych lokalnych rynków ubezpieczeń komunikacyjnych w naszym kraju. Co ciekawe, mieszkańcy Szczecina wyróżniają się na tle innych polskich miast rodzajem kupowanych polis.

Popularne ubezpieczenia komunikacyjne w Szczecinie

ubezpieczenie samochodu szczecinJak przystało na jedno z największych miast w Polsce, mieszkańcy miasta mogą skorzystać z oferty wszystkich ubezpieczycieli działających na polskim rynku. Jeśli chcemy kupić dobre ubezpieczenie samochodu Szczecin podobnie jak Warszawa czy Poznań pozwala też na skorzystanie z usług największych sieci multiagencji ubezpieczeniowych działających w Polsce. To właśnie w tych trzech miastach mamy do czynienia z jednym z największych odsetków samochodów, które ubezpieczone są nie tylko w zakresie ubezpieczenia obowiązkowego OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, ale też w zakresie ubezpieczeń dobrowolnych, w szczególności autocasco, które chroni posiadaczy pojazdów w przypadku kradzieży auta albo uszkodzenia go nie z winy osoby trzeciej. W Polsce polisy autocasco kupują zazwyczaj właściciele nowych samochodów, jednak w Szczecinie takie polisy kupuje także duża grupa posiadaczy aut starszych, co świadczy o wysokim poziomie świadomości ubezpieczeniowej wśród mieszkańców miasta. Wpływ na to może mieć bliskość Niemiec i znajomość tamtejszej mentalności, również w zakresie ubezpieczeń.

Ubezpieczenia komunikacyjne są zdecydowanie najpopularniejszym rodzajem ubezpieczeń indywidualnych w Polsce. Nie wszędzie świadomość sensu posiadania ubezpieczenia jest na tyle wysoka, żeby spopularyzować też polisy nie będące polisami obowiązkowymi, ale Szczecin na tle rynku polskiego z pewnością wyróżnia się pozytywnie pod tym względem.