Twoje artystyczne, drewniane meble

W trendach meblarskich odchodzi się od stylów czerpiących z baroku – tj. bogatych w zdobienia, z przesytem wzorów i dodatków z innych niż drewno materiałów. Moda kieruje się w stronę prostych, uniwersalnych modeli wzbogaconych jedynie niewielkim akcentem, odróżniającym daną sztukę od reszty. Dobrym wyborem jest umieszczenie jednego typu drewna w pomieszczeniu.

Niepowtarzalne wzory wytoczone w drewnie

artystyczne toczenie w drewnieJakie zatem meble powinny znaleźć się z naszym minimalistycznie urządzonym salonie? Bezpiecznie jest zdecydować się na meble, półki, etażerki czy komody z wytoczonym skromnym, wspólnym wzorem, który łączy i spaja cały zestaw. Nie łatwo jest znaleźć meble o dokładnie takich wymiarach, jakie pasują do naszego wnętrza. Dlatego rozsądnie jest zamówić je u rzemieślnika – pasjonata drewna, który świadczy usługi, o których mowa – a więc artystyczne toczenie w drewnie. Ozdobne mogą być nogi stołu, krawędzie blatów, półek czy kredensu. Wytoczone elementy, podobnie jak całe konstrukcje obowiązkowo muszą zostać pokryte lakierem ochronnym. Zanim zgłosimy się do specjalisty, zapoznajmy się z efektami jego dotychczasowej pracy lub zapytajmy o nie jego klientów. Nic to nie kosztuje, a możemy rozeznać gust artysty i porównać go z naszym wyobrażeniem wymarzonych mebli. Możemy także usłyszeć wiele cennych rad, przydatnych podczas budowy/ remontu czy wyposażania mieszkania. Nie znajdziemy ich na żadnym forum budowlanym, ani u producentów materiałów budowlanych.

Sztuka rzeźbienia w drewnie jest doceniana oraz efektowna, dlatego wiele osób decyduje się na nią podczas komponowania swojego wymarzonego wnętrza. Warto wspomnieć, że mebel ozdobiony w ten sposób jest niepowtarzalny i oryginalny. Cenimy go dużo  bardziej, niż zwykłą składaną meblościankę czy meble zbudowanego ze sklejek i materiałów drewnopodobnych.