Szybkie złomowanie auta

Statystyki pokazują, że nawet sześćdziesiąt pięć procent kierowców kupuje używane pojazdy, ponieważ, są znacznie tańsze. Nowe auta wybiera zdecydowanie mniej osób, bo ich wartość bardzo szybko spada. Oczywiście taki zakup niesie ze sobą sporo korzyści i na pewno nie trzeba takiego pojazdu naprawiać przez długi czas, ale trzeba za nie sporo zapłacić.

Jak zezłomować pojazd?

złomowanie pojazdów - poznańKażdy pojazd zaczyna swoją drogę w salonie samochodowym, a kończy na szrocie. Kwestia tylko, kiedy jego stan będzie go kwalifikować do oddania na złom. Im częściej i intensywniej wykorzystywany jest samochód, tym szybciej zajdzie potrzeba dokonania jakiejś naprawy, ponieważ jego części mają określoną wytrzymałość. Oczywiście zawsze może nastąpić nieprzewidziana sytuacja jaką jest wypadek, który sprawi, że auto stanie się wrakiem. Jeżeli skutki takiego zdarzenia wymagają niewielkich napraw, to przeważnie są one wykonywane, ale kiedy ich koszt przewyższa wartość pojazdu, to najczęściej auto zostaje zezłomowane, gdyż naprawa jest nieopłacalna. W sytuacji, kiedy potrzebny nam jest szrot, bo chcemy wykonać złomowanie pojazdów – Poznań jest miastem, w którym działa kilka takich firm. Co najważniejsze mają one podpisane stosowne umowy i posiadają pozwolenie wydane przez Urząd Miasta, dzięki czemu mogą legalnie złomować pojazdy. To bardzo ważne, ponieważ właściciel pojazdu po jego zostawieniu na szrocie, dostaje dokument, z którym musi się udać w ciągu trzydziestu dni do odpowiedniego urzędu wydziału komunikacji, aby dokonać wyrejestrowania pojazdu i oddania jego tablic rejestracyjnych. Za zostawienie samochodu na złomowisku, właściciel dostaje niewielką kwotę, rzędu kilkuset złotych, a jeżeli waga pojazdu będzie niższa niż norma ustalona dla danego modelu, to konieczne będzie dokonanie dopłaty za każdy brakujący kilogram.

W Polsce działa nawet kilka tysięcy profesjonalnych złomowisk, które posiada niezbędne pozwolenia z urzędów. Mogą one przyjmować dowolną ilość różnych rodzajów pojazdów w stanie kwalifikującym je do złomowania. Najczęściej zostawiane są pojazdy bardzo stare, których nie opłaca się już naprawiać. Część z nich jest w stanie dojechać do złomowiska, a inne muszą być transportowane na lawetach. Średnia cena za zostawiony pojazd na szrocie to około pięćset złotych.