Szerokie zastosowanie barierek ochronnych

Zachowanie wszelkich norm bezpieczeństwa i dostosowywanie się do zasad BHP na budowie jest niezwykle ważne. W wielu przypadkach może ocalić nawet życie pracownikom czy osobom postronnym. W tym celu wykorzystywanych jest wiele elementów, które mają za zadanie zwiększyć bezpieczeństwo. Jednym z takich elementów są barierki ochronne.

Wykorzystanie barierek ochronnych – zasady BHP

barierki ochronne bhpBarierki ochronne w głównej mierze wykorzystywane są na obszarach budowy. Pozwalają na wydzielenie dwóch przestrzeni – tej, na której trwają roboty i tej, na której mogą przebywać ludzie. Ma to na celu zapewnienie przypadkowym przechodniom bezpieczeństwa oraz umożliwienie komfortowej pracy robotnikom. Dzięki elementom jakimi są barierki ochronne bhp i wszelkie jego zasady zostają w pełni zachowane. Jednak to nie jedyne miejsce, gdzie elementy te odnajdują swoje zastosowanie. Są one obecne również podczas wyznaczania przestrzeni na koncertach czy miejsc na parkingach. W zależności od miejsca stosowania barierki mogą występować w różnych formach. Nie wszystkie lokalizacje wymagają bowiem zastosowania ciężkich, masywnych elementów. Barierki ochronne lekkie posiadają konstrukcję złożoną z galwanizowanej ogniowo stali, która jest stosunkowo lekka. Dzięki temu bez najmniejszych problemów możemy samodzielnie je przestawiać w dowolne miejsce. Z kolei w przypadku przeprowadzania remontów bądź budowy znacznie lepiej sprawdzą się barierki ochronne ciężkie. Ciężar jednej z nich to aż 50 kilogramów, dlatego też są one dużo bezpieczniejsze.

Stojąc przed wyborem barierki ochronnej warto na chwilę pochylić się nad zastosowaniem, jakie będzie ona spełniała. Czy miejsce ulokowania barierek wymaga zachowania zasad bhp? Jeśli tak charakter pracy i warunki wykorzystania barierek ochronnych zapisane są w zasadach BHP.