Stawiamy na czyszczenie maszyn używając suchego lodu

Nie ma doskonalszej metody czyszczenia maszyn i ich podzespołów, niż mycie suchym lodem, który usuwa zanieczyszczenia i przemysłowy osad. Można nim czyścić nawet maszyny wykorzystywane w przemyśle spożywczym. Mycie jest bardzo skuteczni, a jego efekt w postaci oddzielania się oleju, czy smaru od metalowych części widoczny jest gołym okiem. Nadto, czyszczenie suchym lodem jest bardzo wydajne.

Przedsiębiorcy chwalą zalety mycia suchym lodem

mycie suchym lodemWiększość maszyn przemysłowych pracuje przez całą dobę. Część z nich ma bardzo skomplikowaną budowę. Z tego też powodu mycie suchym lodem jest najskuteczniejszym sposobem na usuwanie pyłów i osadów przemysłowych, gumy, czy zastygłego lakieru. Proces czyszczenia polega na kierowaniu sprężonego pod dużym ciśnieniem powietrza zawierającego kryształki lodu, które dotrą nawet do najmniejszych i najsłabiej widocznych elementów każdej maszyny przemysłowe. Efekty czyszczenia zawsze widoczne są gołym okiem. Nadto, po myciu suchym lodem nie pozostają żadne smugi, czy zacieki, które należałoby jeszcze przecierać. Czyszczenie suchym lodem stosowane jest też do konserwacji maszyn, których nie można czyścic wodą i detergentami, gdyż mogą powodować lub przyczyniać się do powstawania korozji naszego sprzętu i powstawaniu rdzy. Mycie suchym lodem jest bardzo bezpieczne, dzięki czemu możemy stosować je do czyszczenia maszyn używanych w przemyśle spożywczym. Warto mieć również na uwadze okoliczność, iż czyszczenie suchym lodem jest metodą mało inwazyjną i nie musimy rozkręcać maszyn na części, byśmy mieli pewność, iż wszystkie zanieczyszczenia na pewno będą usunięte. Do mycia lodem nie używamy detergentów, dzięki czemu jest ono przyjazne dla środowiska, a detergenty i inne środki czyszczące nie będą przemieszczały do elementów, które nie mogą być czyszczone z ich użyciem. Nie każdy sprzęt nadaje się do czyszczenia wodą, chemikaliami, czy piaskiem.  

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, iż mycie suchym lodem jest najdoskonalszą metodą czyszczenia urządzeń przemysłowych, których budowa jest skomplikowana, a nie możemy użyć wody z detergentami, gdyż może ona powodować korozję, z którą bardzo trudno jest walczyć. Nadto, czyszczenie lodem jest bardzo wydajne i nie trzeba powtarzać go wielokrotnie podczas całego roku.