Stalowa poręcz treningowa

Nie trudno zauważyć, że coraz więcej osób zaczyna prowadzić tak zwany zdrowy tryb życia. Mam tutaj na myśli nie tylko zdrowe odżywianie, odstawienie używek, ale też regularną aktywność fizyczną. Jeszcze nie tak dawno sport uprawiali tylko zawodowi sportowcy lub osoby, które chcą zostać sportowcami, a dzisiaj trenują prawie wszyscy.

Trening z własną masą ciała

poręcze treningoweKażdy chce być w stu procentach sprawny, zdrowy i dobrze wyglądać. W tym przypadku regularne treningi mają na nas zbawienny wpływ. Dzięki treningom poprawimy wygląd sylwetki, kondycję, krążenie krwi, a także sprawność ruchową. Nie mam tu na myśli żadnego konkretnego rodzaju treningu, najlepiej jest robić to co się lubi, ponieważ w ten sposób łatwiej wytrwać w postanowieniu. Obecnie bardzo popularny stał się trening z własną masą ciała. Taki trening posiada bardzo dużo zalet, a największą z nich jest to, że możemy uzyskać bardzo duży efekt bez specjalistycznego sprzętu. Wystarczy nam kilka metrów kwadratowych podłogi, poręcze treningowe i drążek do podciągania. To naprawdę bardzo mało, jeśli porównamy to z treningiem na siłowni, gdzie do wykonania treningu potrzebujemy dużo sprzętu. Dzięki temu możemy trenować w domu, co pozwala zaoszczędzić dużo czasu. Takie poręcze treningowe nie zajmują dużo miejsca, zwłaszcza że po treningu możemy je złożyć i schować. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Warto też wspomnieć o tym, że inwestycja w takie poręcze i drążek, to inwestycja na lata.

Tak jak już wspominałem, do treningu z własną masą ciała, nie potrzebujemy dużo. Żeby zacząć przygodę z tego typu treningiem wystarczy nam zaledwie kilkaset złotych, za które kupimy poręcze, drążek i ewentualnie jakąś matę. Wszystko co jest nam potrzebne do takiego treningu możemy kupić przez internet.