Stadion z trwałymi siedzeniami, a wygoda

Hale widowiskowo-sportowe oraz stadiony coraz częściej goszczą nie tylko imprezy sportowe. W związku z tym ich zaprojektowanie jest nie lada wyzwaniem. Dopasowanie trybun do wydarzenia jest jednym z najważniejszych zadań organizatorów. Nie tylko muszą oni spełnić wymagania kibiców, ale także wymagania organów związanych z daną dyscypliną sportową.

Jak wykonać siedzenia stadionowe?

trwałe siedzenia stadionoweSiedzenia stadionowe spotykamy nie tylko na dużych obiektach sportowych, ale także na pływalniach, czy salach gimnastycznych. Zanim zostaną one wybrane przez właściciela danego miejsca, muszą spełnić odpowiednie wymogi. Pierwszym z nich jest trwałość. Najczęściej wykonywane są one z polipropylenu i poliamidu, które są odporne na promieniowanie UV czy odkształcenia. Ponadto muszą one wytrzymać zmienne warunki atmosferyczne, takie jak śnieg, deszcz czy wysoka temperatura, a także odpowiedni ciężar. Być odporne na ścieranie, wilgoć czy też mocne uderzenia, nawet w niskich temperaturach. Polipropylen zaczyna topnieć przy około 165 stopniach Celsjusza, natomiast poliamid dopiero przy 220, co zapewnia bardzo dużą wytrzymałość. Oprócz tego dopuszczalny jest ich kontakt z żywnością, ale za największą zaletę uważana jest lekkość. Trwałe siedzenia stadionowe powinny być wykonane w odpowiedni sposób. Choć oprócz wyboru tworzywa właściciele obiektów sportowych muszą również podjąć decyzję związaną z wyglądem trybun. Wśród krzesełek stadionowych wyróżniamy te mocowane na stałe, które dodatkowo mogą mieć podnoszone siedzenie, a także składane całkowicie, które można wysuwać kiedy jest większe zapotrzebowanie na miejsca. Spotkamy również takie bez oparcia, wyprofilowane czy po prostu płaskie. Oprócz tego ważnym elementem jest estetyka, która zapewnia miłe spędzenie czasu na danym wydarzeniu. Dlatego na każdym obiekcie sportowym znajdziemy inny typ siedzeń, które z reguły są dostosowane do odpowiedniej dyscypliny, którą oglądamy na boisku.

Tworzenie trwałych siedzeń stadionowych jest dużym wyzwaniem, tak samo jak wybór materiałów i przestrzeganie określonych reguł. Jednak nie tylko poprawiają one wygląd całego obiektu sportowego, ale także muszą zapewnić wygodę kibicom. Spełnienie tych wymagań nie jest proste, ale z pewnością odpowiada za wizualny odbiór obiektu, który przy wyborze dobrych materiałów z pewnością będzie pozytywny i zapadnie w pamięć kibicom.