Sprzęt do kąpieli niepełnosprawnych

Na rynku jest wiele wózków kąpielowych dla pacjentów niepełnosprawnych, którzy samodzielnie nie są w stanie funkcjonować. Istnieją wersje dla pacjentów leżących oraz dla pacjentów, którzy potrafią samodzielnie siedzieć. Poza tym, niektóre wózki pełnią również funkcję toaletową, ponieważ posiadają wyposażenie w postaci pojemnika sanitarnego.

Wózek kąpielowy dla niepełnosprawnych

profesjonalne wózki kąpieloweNiepełnosprawni pacjenci nie są w stanie samodzielnie korzystać z wanny i zażywać kąpieli. W tym celu stworzono profesjonalne wózki kąpielowe dzięki którym możliwy jest transport i kąpiel pacjentów. Dostosowane są do pacjentów leżących oraz do tych, którzy potrafią samodzielnie usiąść. Jeśli chodzi o budowę wózka kąpielowego to istnieje wariant ze stałą wysokością lub taki, który można dowolnie regulować. Praktyczniejszym rozwiązaniem jest wózek z regulowaną wysokością, ponieważ można dzięki niemu dopasować wysokość do każdego pacjenta indywidualnie, co w przypadku tego drugiego rodzaju wózków byłoby niemożliwe. Bardzo istotne jest, aby obsługa wózka kąpielowego była prosta i intuicyjna, a sprzęt bezawaryjny, aby mógł służyć pacjentom przez długie lata. Wózek powinien być łatwy w utrzymaniu czystości, a wanna pcv łatwa w dezynfekcji. Tego rodzaju wózek kąpielowy posiada również odpływ wody, dzięki któremu można usunąć wodę z części kąpielowej. Z racji tego, że wózek ma kontakt z wodą, musi posiadać mocne zabezpieczenia przeciw korozji. Dzięki uchylnym barierkom możliwe jest sprawne przenoszenie pacjenta z wózka kąpielowego na wózek inwalidzki. Za sprawą barierek pacjent jest również chroniony przed upadkiem. Dzięki blokadzie kół możliwe jest całkowite zablokowanie go np. podczas przenoszenia pacjenta. Aby pacjent podczas kąpieli czuł się komfortowo wózek wyposażony jest również w wodoodporną poduszkę. Wózek inwalidzki sanitarny dla pacjentów leżących służy do transportu pacjentów wewnątrz budynku. Doskonale sprawdzi się również u osób, które podłączone są do aparatury medycznej.

Aby sterowanie wózkiem było łatwe i nie wymagało wysiłku jego koła są skrętne. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wózków kąpielowych. Popularną opcją są również wózki toaletowo-prysznicowe. Tego rodzaju wózki mają zamontowane specjalne wiaderko toaletowe i przeznaczone są do używania w łazienkach.