Sprzedaż soczewek kontaktowych na sztuki

Salon optyczny prowadziłam od wielu lat i doskonale poznałam przez ten czas potrzeby klientów. Wiedziałam, że ceny głównie decydowały o zainteresowaniu i właśnie dlatego sprowadzałam tanie oprawki okularowe, żeby zapewnić klientom możliwość zakupów w moim salonie.

Pojedynczo sprzedawane soczewki kontaktowe w salonie

soczewka kontaktowaZauważyłam, że w ostatnim czasie coraz modniejsze stawały się soczewki kontaktowe i również postanowiłam oferować ich sprzedaż w swoim salonie. Miałam wiele soczewek do wyboru i to miało zapewnić mi popyt. Szybko jednak okazało się, że klienci z różnymi wadami rezygnowali z zakupów, bo musieliby kupować dwa opakowania soczewek zamiast jednego. Wiedziałam już, że jak pojedyncza soczewka kontaktowa będzie możliwa do kupienia, to klienci ci do mnie wrócą. Jak się okazało, producent, u którego zaopatrywałam się w soczewki oferował również pojedyncze sztuki i od razu złożyłam zamówienie. Umieściłam na oknie salonu informacje, że możliwy jest zakup soczewek pojedynczo o różnych mocach. To wystarczyło. Klienci zaczęli do mnie wracać i decydowali się na zakup soczewek. Wprowadzenie tej oferty sprzedażowej było dobrym rozwiązaniem i szybko inne salony optyczne zaczęły stosować tę samą taktykę. Wiedziałam jak utrzymać klienta i co robić w różnych sytuacjach. Soczewki kontaktowe, które oferowałam w salonie pochodziły od sprawdzonego producenta, co dodatkowo zapewniało mi spory zbyt. Zainteresowanie soczewkami rosło z każdym tygodniem coraz bardziej.

Przed wakacjami zaczęłam również oferować soczewki na sztuki, które były kolorowe. Głównie młodzież się nimi interesowała, ale sporo sztuk takich soczewek sprzedawałam w tygodniu. Salon optyczny prosperował coraz lepiej i mogłam wybrać się na urlop, którego dawno nie miałam.