Smakowite warzywa miniaturki

Od młodych lat, mówiono nam, że warzywa im większe tym lepsze, zdrowsze itd. Nic bardziej mylnego, warzywa im są młodsze i mniejsze tym lepsze, a co ciekawe, tym lepiej i chętniej się je konsumuje. Co ciekawe jest to potwierdzone naukowo. Uwodzą od pierwszego wejrzenia Nawet najprostsze dania staja się wykwintne dzięki starannie wyselekcjonowanym mini produktom. 

Smaczne malutkie warzywa 

mini warzywaWarzywa mini cieszą się coraz większa popularnością, cóż nic dziwnego są bardzo przyjemne w widoku i jeszcze dodatkowo są ulubieńcami szefów kuchni. Patisony, ogórki, pomidory, kolby kukurydza, szpinak baby, sałata rzymska, to wszystko mini warzywa, które coraz bardziej i chętniej zyskają na popularności. Pierwsze z nimi warzyw jakie znamy to pomidorki koktajlowe, smaczne i małe idealne do sałatki czy na przekąskę. Teraz zamiast dużych główek sałaty, to kupujemy najczęściej małe paczkowane sałaty rzymskie mini,lub listki poszczególnych produktów. uprawa mini warzyw jest bardzo prosta, wystarczy tylko mieć odpowiednie narzędzia do tego i sporo miejsca w ogródku.  Uprawiać mini warzywa możemy nawet na balkonie, potrzeba tylko odpowiedniej wody, nawozu i doniczki o odpowiedniej wielkości. co ciekawe, malutkie warzywa bardzo efektownie nie wyglądają tylko na talerzu ale i w doniczce. Oczywiście mini warzywa można kupić w postaci mrożonej, pakowane, na wagę, jednak najlepiej zająć się ich samodzielną uprawą. Lepiej w tedy smakują i jesteśmy bardziej zadowoleni. Wystarczy zakupić tylko nasionka. ich cechą cechą charakterystyczną jest to, że miniaturki warzyw posiadają większe walory smakowe niż zwykłe warzywa. Największym zainteresowaniem wśród miniaturek cieszy się burak, marchewka i pomidorek cherry. ponadto warto też zakupić mini kapustę czy sałatę albo rzepę, są równie smaczne i bardzo przyjemnie się je konsumuje. W sklepach możemy złapać również mini kukurydze,rzadziej ale jednak, sporo mini warzyw możemy zauważyć w formie zalewanej octem. przykładowo małe korniszonki, patisony, cebulki. 

Warzywa miniaturki są idealne na różne okazje, do sałatki, do obiadu, czy nawet w postaci konserwowej czy kiszonej na imprezę. Bardzo przyjemnie się je spożywa, ponadto cieszą oczy. Pamiętajmy, ze zanim się skonsumuje jakiś posiłek, to bardzo ważne jest podanie go i to jak wygląda na talerzu.