Skutery dla osób niepełnosprawnych

 

Na całym świecie dość duży odsetek ludzi jeździ na wózkach inwalidzkich. W przypadku poruszania się standardowym wózkiem na większą odległość, jest to bardzo męczące. Właśnie z tego powodu, dobrze jest wyposażyć się w wózek z napędem elektrycznym. Dzięki temu przemierzanie nawet wielu kilometrów nie wymaga od nas siły fizycznej.

Wózki inwalidzkie z napędem elektrycznym

wózek skuter inwalidzkiStandardowy wózek wymaga od nas wprawienia w ruch tylnych kół przy pomocy własnych rąk, jest to bardzo męczące na dłuższą metę. Natomiast wózek skuter inwalidzki porusza się, dzięki temu, że w ruch wprawia go dość wydajny silnik elektryczny, zasilany z akumulatora. Sterowanie takiego wózka jest bardzo proste, ponieważ odbywa się przy pomocy dżojstika. Tego rodzaju skuter jest w stanie rozpędzić się do prędkości dwudziestu pięciu kilometrów na godzinę. Niektóre z modeli wyposażone są w światła, lusterka, a także kierunkowskazy, pozwala nam to na poruszanie się takim wózkiem po mieście. Jest to dużo bezpieczniejsza forma poruszania się po mieście dla osoby niepełnosprawnej fizycznie, niż w przypadku gdy taka osoba porusza się po ulicach miasta na standardowym wózku, napędzanym siłą rąk. Silnik zasilany jest przez 12v akumulator, który jest w stanie zasilać wózek przez kilka godzin jazdy na jednym ładowaniu akumulatora. Akumulator jest ładowany przy pomocy specjalnej ładowarki, którą podłączamy do gniazdka, więc nie ma żadnego problemu z naładowaniem akumulatora.

Wózek możemy kupić w sklepach medycznych, a także za pośrednictwem internetu. Do zestawu razem z wózkiem dostajemy szczegółową instrukcję obsługi, a także wcześniej wspomnianą ładowarkę. Na cały wózek wystawiana jest kilkuletnia gwarancja. Koszt zakupu takiego wózka to kwota od tysiąca do trzech tysięcy złotych.