Skorzystałam z agencji pracy tymczasowej

Mam bardzo duży dom. Nigdy nie radziłam sobie z tym, żeby go samej wysprzątać od początku do końca. Sprawa się jeszcze bardziej utrudniła gdy zaszłam w ciąże i urodziłam dziecko. Teraz już w ogóle nie dawałam sobie rady z tym, żeby wysprzątać prawie 500 metrów kwadratowych domu. Postanowiłam zatrudnić jakąś panią z ukrainy do sprzątania. Zależało mi na legalnym i bezpiecznym zatrudnieniu, dlatego musiałam znaleźć jakiś sposób na to, aby zatrudnić imigranta w ten sposób.

Zatrudniłam ukrainkę przez agencję pracy tymczasowej

agencja pracy tymczasowej pracownicy z ukrainyDowiedziałam się od znajomej, że w takiej sytuacji najlepiej jest skorzystać z agencji pracy tymczasowej. Jest to bezpieczna forma zatrudnienia imigranta, szczególnie z krajów które nie należą do Unii Europejskiej, ponieważ w takiej sytuacji to agencja pracy tymczasowej dba o to, aby pracownik posiadał ważne dokumenty oraz pozwolenie na pracę. Ja muszę tylko podpisać umowę współpracy z agencją. W agencjach pracy tymczasowej można znaleźć wiele obcokrajowców, ponieważ również dla nich jest to bezpieczna forma zatrudnienia z pewną wypłatą. A ponieważ jest to agencja pracy tymczasowej to w każdej chwili mogą zrezygnować i wrócić do swojego kraju lub zmienić pracę. Postanowiłam poszukać takiej agencji pracy i w ten sposób zatrudnić sprzątaczkę z Ukrainy. W tym celu skorzystałam z internetu. Wpisałam w wyszukiwarkę frazę: agencja pracy tymczasowej pracownicy z ukrainy, i zaczęłam przeglądać wyniki. Szybo udało mi się znaleźć międzynarodową agencję pracy tymczasowej, która zatrudniała głównie pracowników z Ukrainy i innych państw zza wschodniej granicy. Agencja ta miała bardzo dobre opinie i to zarówno wśród pracodawców, jak i wśród pracowników. To bardzo dobrze o niej świadczyło. Bardzo podobało mi się również to, że agencja pobierała niską prowizję za znalezienie mi pracowników do pracy. Od razu zdecydowałam się nawiązać z nimi współpracę.

Już kilka dni później mogłam wybierać dla siebie ukrainkę do sprzątania. Ta agencja pracy tymczasowej dysponowała dużą bazą osób fizycznych chętnych do pracy, dla tego bez problemu znalazłam kogoś dla siebie. Szybko doszliśmy do porozumienia i już kilka dni później, Ukrainka rozpoczynała u mnie pracę. Byłam bardzo zadowolona z jej usług, a przede wszystkim z tego, że większość formalności załatwiał za mnie pośrednik.