Skąd bierze się wysoka jakość płyt gumowych?

Generalnie mówiąc, płyty gumowe to stare i popularne sposoby pochłaniania energii kinetycznej w ciele stałym. Jest używany od wielu lat, chociaż guma została po raz pierwszy zastosowana w tradycyjnych łaźniach parowych z sauną. Są one najczęściej używane do chłodzenia ciała po treningu i jako amortyzatory, chociaż służą również jako bariery ciśnieniowe dla niektórych funkcji.

Dlaczego używamy płyt gumowych?

płyty gumoweW różnych zastosowaniach termodynamiczna właściwość gumy umożliwia jej pochłanianie energii cieplnej w postaci ciepła za pomocą różnych metod. Przykłady obejmują odwrócenie temperatury powierzchni, przepływającą wodę, przemieszczenie, przepływ płynu i jako powierzchnie cierne. Jedną z metod jest wypieranie gorącej wody z jednej strony płyty na drugą, aby zapewnić równomierny rozkład ciepła w pomieszczeniu. Ponadto, bardziej mokra strona może być wykorzystana jako kratka do cyrkulacji ogrzanego powietrza. Zapewnia to, że ciepło nie jest tracone przez podłogę lub z jednego obszaru do drugiego. Ten mechanizm jest bardziej skuteczny, gdy nie ma przepływu powietrza przez pomieszczenie. Inna metoda polega na zastosowaniu płyty na zawiasach, która ma otwierać się do góry, tak że woda wypływa na powierzchnię i uderza w gorącą wodę, która właśnie zetknęła się z powierzchnią. Ruchoma płyta tworzy zjawisko zwane szokiem płynowym. To tworzy wir w wodzie, który unosi się z podłogi, tworząc lejek w kształcie lejka, stąd nazwa. Powierzchnie dociskowe są zaprojektowane w celu zmniejszenia strat ciepła. Woda faktycznie przedostaje się przez stos płyt, nie napotykając tarcia. Właściwości przenoszenia ciepła wynikają głównie z przyczepności gumy do powierzchni metalowych. Dzieje się tak przez ogrzewanie płyt i topienie płyty w otaczającym obszarze, zmniejszając w ten sposób tarcie między metalem a gumą. Szybkość tej reakcji zależy od ilości uwolnionego ciepła. Chłodna woda wnika w pory i pochłania ciepło, zanim rozproszy się w powietrzu. Gumowe płyty mają szeroki zakres zastosowania. Były stosowane w szpitalach jako bariery ciśnieniowe i amortyzatory.

Guma jest również stosowana w oleju silnikowym statku i jest powszechnie stosowana w pompach hydraulicznych i rurach ciepłej wody. Kupowany materiał będzie jednym z czynników decydujących o jego ogólnej jakości. Możesz sprawdzić trwałość materiału, sprawdzając, czy będzie on odporny na różne warunki pogodowe.