Siatka pleciona na ogrodzenie

 

Chciałam mieć tanie i dobre ogrodzenie wokół domu. Zamierzałam i tak zrobić żywopłot, więc on zapewni mi osłonę od strony ulicy i od sąsiadów. Nie chciałam zatem przepłacać, ale też wiedziałam, że jakieś ogrodzenie mieć muszę. Żadne tam betonowe płoty mnie nie interesowały, ogrodzenia panelowe może są ładne, ale jak dla mnie za drogie, skoro i tak żywopłot je zakryje.

Siatka pleciona jest tania i dobra

producent siatki plecionejNajchętniej kupiłabym siatkę ogrodzeniową, ale sądziłam, że prezentuje ona bardzo słabą jakość. Siatka kojarzyła mi się z czymś, co jest bardzo giętkie, wygina się we wszystkie strony, łatwo jest ją przeciąć więc w ogóle nie chroni przed włamywaczami. A do tego szybko zardzewieje i będzie wyglądać paskudnie. Dlatego też początkowo nie chciałam brać tego rozwiązania pod uwagę. Jednak producent siatki plecionej przekonał mnie, że to doskonały zakup. Nowoczesna siatka nie była jak ta, którą pamiętałam. Była mocna, solidna, a także ocynkowana, dzięki czemu była odporna na zmienne warunki atmosferyczne oraz na rdzewienie. Siatka była też twardsza, miała grubsze druty, które na stykach były zgrzewane. Takiej siatki nie przetnie się byle czym. Poza tym taka siatka miała ładny jasnoszary kolor i była delikatnie połyskliwa, czego nie można było powiedzieć o matowej, ciemnej, starej siatce. Zobaczyłam u producenta różne rodzaje siatek o mniejszych lub większych oczkach, a także różnej długości. Wybrałam siatkę w rolce, bo rozwinie się ją raz dwa na słupkach ogrodzeniowych i płot będzie gotowy. Wybrałam siatkę o średniej wielkości oczek. Te zbyt gęste zasłaniałyby dopływ światła do roślin, a te za rzadkie jakoś brzydko wyglądały i sądziłam że będą łatwiejsze do zniszczenia. Siatka jaka wybrałam nie kosztowała dużo, a lokalny producent zobowiązał się do tego, że mi ją przetransportuje na działkę i to za darmo. Byłam bardzo zadowolona z tej współpracy.

Współpraca z producentem siatki plecionej przekonała mnie do tego, by właśnie siatkę wybrać jako moje ogrodzenie do działki. Jednocześnie nie zapłaciłam za nią nie wiadomo ile, szybko dało się ja zamontować, a do tego nie jest taka elastyczna jak sądziłam, raczej trzyma się stabilnie, nawet przy silnym wietrze. Dobrze że się zastanowiłam nad zakupem ogrodzenia i wzięłam to co najlepsze.