Sesje rodzinne na psychoterapii w Krakowie

Kilkanaście lat temu przeprowadziłam się wraz z żoną do większego miasta. Początkowo, oboje byliśmy bardzo szczęśliwi i, gdy na świecie pojawiły się nasze dzieci uznaliśmy nasze życie za pełne i wartościowe. Wkrótce, przeprowadziliśmy się do większego domu i przez parę lat wiedliśmy ciche i spokojne życie.

Udział w psychoterapii rodzinnej w Krakowie

rodzinna psychoterapia krakówProblemy zaczęły pojawiać parę lat temu, gdy nasze dzieci poszły do szkoły.  Po pewnym czasie zaczęliśmy zauważać ich dziwne zachowania oraz coraz gorsze wyrażenia. Z niepokojem patrzyliśmy na to, jak starszy syn zamka się w swoim pokoju po powrocie ze szkoły i spędza w samotności wiele godzin. Postanowiliśmy coś z tym zrobić, dlatego zaczęliśmy szukać fachowej pomocy. Jeśli potrzebna jest dobra rodzinna psychoterapia Kraków niewątpliwie miał wiele do zaproponowania. Skontaktowaliśmy się z polecanym  terapeutą w zakresie spraw rodzinnych i umówiliśmy się na pierwsze, wspólne konsultacje. Wiele nas kosztowało, aby namówić dzieci na wizytę u specjalisty, jednak po wielu prośbach w końcu się udało. Podczas pierwszej wizyty razem z terapeutą zaczęliśmy od omówienia historii naszej rodziny, w jaki sposób znaleźliśmy się w tym miejscu, a także kiedy zauważyliśmy pierwsze problemy. Przy kolejnych spotkaniach realizowaliśmy wcześniej ustalone cele i dążyliśmy do tego, aby naprawiać relacje pomiędzy nami. Dowiedzieliśmy się także z jakimi problemami boryka się nasz syn, dlaczego zachowuje się w taki sposób oraz w jaki sposób mu pomóc. Było to dla nas bardzo ważne, ponieważ podczas tych wspólnych sesji terapeutycznych zrozumieliśmy jakie są nasze problemy i mogliśmy otwarcie mówić o uczuciach i wątpliwościach. Dzięki tym spotkaniom  naprawiliśmy relacje pomiędzy nami i mogliśmy z optymizmem spoglądać w przyszłość.

Niekiedy zdarza się, że problemy oraz skrywane emocje powodują wiele nowych konfliktów. Na szczęście, dzięki temu, że w porę udaliśmy się razem z naszymi dziećmi na spotkanie ze specjalistą, mogliśmy zareagować stosunkowo szybko na pojawiające się problemy i razem dążyć do poprawy sytuacji.