Różnorodność płytek do łazienki na rynku

Przeglądając różnego rodzaju katalogi i przewodniki związane z wykańczaniem domów można natrafić na naprawdę dużą ilość produktów, dzięki którym można w bardzo pomysłowy i ciekawy sposób zaaranżować swoje własne mieszkanie. Dla wielu osób taki urządzanie się jest problemem i nie wie jakie materiały zastosować do konkretnego pomieszczenia.

Jaki rodzaj płytek do łazienki?

płytki stegu parmaKupując płytki do łazienki można znaleźć różne ich rodzaje, które uzależnione są od zastosowanego materiału. Płytki mogą zostać wytworzone z różnego materiału oraz w różnej temperaturze. Wśród rodzajów płytek można znaleźć glazurę, która jest najcieńszym typem, dlatego nie szczególnie jest polecana na podłogę, lecz na ściany. Uzyskuje się ją dzięki wypalaniu w najniższych temperaturach. Inny typem jest gres, który wypalany jest w temperaturze 1200 stopni Celsjusza. Dlatego jest materiałem bardzo trwałym i wytrzymałym. Wiele osób wykorzystuje go nawet na zewnątrz na taRras, ponieważ jest odporny na działanie różnych warunków atmosferycznych. Kolejnym typem jest terakota potocznie nazywana płytkami kamionkowymi. Wytwarzane są z oczyszczonej gliny, a zastosowanie znalazły głównie na podłogach. Podobnym typem są płytki dekoracyjne wytworzone z podobnego materiału, jak na przykład płytki stegu parma. Taki typ stosowany jest na całej powierzchni ścian lub na jakiejś części, aby nadać charakteru pomieszczeniom. I ostatnim, najczęściej spotykanym rodzajem płytek jest cotto. Formowane są ręcznie lub mechanicznie z masy klinkierowej, które wytwarzane są z masy klinkierowej. Taki rodzaj doskonale sprawdza się przy ogrzewaniu podłogowym.

Szukając podłóg czy elementów na ściany do naszej łazienki warto kierować się nie tylko efektami wizualnymi, ale właściwościami, jakie one posiadają. Na rynku można znaleźć dużą różnorodność materiałów, z jakiego są zrobione płytki w zróżnicowanych barwach, wzorach i fakturach. Odpowiednie dobranie glazury łazienkowej może nadać niesamowitego charakteru temu pomieszczeniu.