Różne rodzaje statuetek

Bardzo często spotykamy się z problemem braku pomysłów na prezent dla ukochanej osoby. Szczególne okazje wymagają również szczególnej oprawy. Nie można przecież udać się na rocznicę ślubu rodziców lub dziadków lub inny jubileusz tylko z kwiatami, winem i czekoladkami. Wybierając się na tego typu uroczystości, prezent należny zaplanować odpowiednio wcześniej. Należy rozważyć wszystkie zainteresowania najbliższych i podarować coś co będzie do nich pasowało. Dobrym sposobem jest także obdarowanie bliskiej osoby prezentem, który nawiązuje do przeżywanej uroczystości.

Statuetka – sprowadzony pomysł na prezent

statuetkiDo jednych ze znakomitych pomysłów na prezent jubileuszowy jest statuetka. Na obecnym rynku znajduje się wiele firm, które oferują szeroki wybór różnego typu statuetek. Te niepozorne figurki nierzadko niosą ze sobą symboliczny przekaz. W zależności od tego na jaka uroczystość zostają podarowane, mogą przybierać różne kształty i postacie. Wiele z nich podarowanych jest na rocznice ślubu. Wówczas statuetki przyjmują postać pary w miłosnym uścisku. Często statuetki na taką okazję przedstawiają piękne, dojrzałe drzewo lub serce. Bardzo ważną rolę odgrywa także materiał z którego wykonana jest statuetka. Najczęściej pojawia się szkło w połączeniu z metalem. Na rynku nie brakuje także statuetek stworzonych z drewna lub w całości z metalu. Na podstawie statuetki powinna znajdować się dedykacja. Może zostać ona wygrawerowana w metalu, szkle lub drewnie. Firmy dysponują gotowymi katalogami z których klient może wybrać tekst, jaki chce umieścić na statuetce. Do wyboru jest także czcionka oraz wielkość tekstu. Statuetki charakteryzują się różnymi rozmiarami. Wiele firmy proponuje także wykonanie tych prezentów na zamówienie. Wówczas np. w szkle można wygrawerować wizerunek pary, która obchodzi swoje święto. Często grawerowanie rysunków metodą 3D odbywa się także w metalu.

Jaki prezent będzie najbardziej odpowiedni na jubileusz? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które poszukują sprawdzonego prezentu np na rocznice ślubu. Okazuje się, iż statuetka będzie strzałem w dziesiątkę. Oferowane przez producentów rynkowych metody wytwarzania statuetek pozwalają na ich personalizację oraz utworzenie dokładnie takiego towaru, jaki zażyczył sobie klient.