Rosnąca popularność szklanych butelek dla niemowląt

 

Jednym z najstarszych materiałów wykorzystywanych przez człowieka jest bez wątpienia szkło. Materiał ten doceniany jest od najdawniejszych lat ze względu na właściwości, jakie posiada. Opakowania ze szkła, jak butelki oraz słoiki znajdują duże zastosowanie w wielu branżach, można spotkać je w sklepach, zakupić dżemy, a także inne przetwory oraz wiele innych produktów niezbędnych w kuchni.

Bezpieczeństwo stosowania szklanych butelek dla niemowląt

szklane butelki dla niemowlątW ostatnim czasie niezwykle modne stało się stosowanie szklanych butelek dla niemowląt, które są niezwykle wygodne, a także bezpieczne dla każdego malucha. Szklane butelki dla niemowląt są bardzo odporne na wysokie temperatury, nie wchodzą w reakcję z żadnym płynem ani inną substancją, nie przyjmują zapachu oraz są bardzo łatwe do utrzymania w czystości, można je wygotować oraz wyparzyć. Nie powstają na ich ściankach mikro szczeliny, które mogą być siedliskiem różnych drobnoustrojów i negatywnie odbić się na zdrowiu malucha. Ich dużą zaletą jest także ekologiczny charakter, bowiem szkło jest przyjazne dla środowiska naturalnego i podlega recyklingowi. Doskonale sprawdzą się w przypadku, kiedy podajemy maleństwu mleko modyfikowane lub własny odciągnięty pokarm. Wobec tylu zalet szkła nie sposób przejść obojętnie i warto zastanowić się nad ich zakupem. Mimo tego, że szklane butelki stosowane były w przeszłości, to uważano je za niepraktyczne ze względu na to, że łatwo się tłukły, były śliskie, a także ciężkie. Chętnie zastąpiono je sztucznymi tworzywami, które jednak nie do końca są naturalne oraz bezpieczne.

Obecnie można zauważyć tendencję do powrotu do zdrowych oraz bezpiecznych produktów, wśród których szkło zajmuje szczególne miejsce. Warto zastanowić się nad zakupem takich butelek ponieważ z pewnością posiadają one całą masę zalet i cieszą się coraz większą popularnością wśród wielu rodziców, którzy chcą dać swojemu dziecku wszystko to, co najlepsze.