Rewolucyjne kosmetyki ze śluzem ślimaka

Ostatnio zaczęłam interesować się kosmetykami naturalnymi, żeby przestać nakładać chemię na swoją skórę. Z racji tego, że nie miałam czasu, żeby robić takie kosmetyki samemu w domu zaczęłam poszukiwania sklepów, które proponują takie kosmetyki. Na pierwszy rzut poszły sklepy internetowe, bo tak było prościej.

Śluz ślimaka w naturalnych kosmetykach

kosmetyki ze śluzem ślimakaDuża liczba sklepów internetowych oferowała naturalne kosmetyki z różnych składników. Uważnie czytałam skład każdego kosmetyku, żeby mieć pewność, że w składzie nie ma niepotrzebnych składników i konserwantów. Przeczytałam bardzo dużo etykiet i nawet znalazłam kilka kosmetyków, ale nagle natknęłam się na kosmetyki ze śluzem ślimaka. Bardzo mnie zainteresowało to jakie właściwości ma śluz ślimaka dla skóry i jakie składniki mają te kosmetyki. Okazuje się, że śluz ślimaka ma właściwość regeneracyjne, dobrze działa na trądzik, jak i również na zmarszczki. Jest stosowany w kremach do twarzy, maseczkach i nawet jest robione z niego serum do dogłębnej regeneracji skóry na twarzy. Na różnych forach czytałam, że wiele kobiet stosuje kremy nie tylko na twarz, podobno doskonale działa również na dekolcie. Podobno też śluz ślimaka usuwa martwy naskórek, działa oczyszczająco na skórę i zmniejsza ujście gruczołów łojowych. Substancję, które zawiera w sobie zmniejszają podrażnienia i uczulenia. W połączeniu z takimi składnikami jak kolagen i elastyna nadaję skórze jędrność, elastyczność, sprężystość oraz odpowiednie nawilżenie. Stosuję się go również w kremach, które zmniejszają widoczność blizn na przykład po operacji. Pomyślałam, że takie kosmetyki będą najlepsze dla mojej skóry i zamówiłam kilka sztuk na spróbowanie. Po kilku dniach jak przyszła paczka ze sklepu zaczęłam od razu je stosować oczywiście zgodnie z zaleceniami napisanymi na opakowaniu. Minęło kilka tygodni i zaczęłam zauważać efekty na mojej skórze była w dużo lepszej kondycji niż przed rozpoczęciem można powiedzieć naprawiania jej kondycji, byłam zadowolona.

W międzyczasie dowiedziałam się więcej o kosmetykach ze śluzem ślimaka i o samym śluzie. Miał on ukryte właściwości, które wpływały nie tylko na skórę, ale i cały organizm. Śluz ślimaka posiada naturalne antybiotyki, które zabijają grzyby i szkodliwe dla organizmu bakterie.