Rehabilitacja przynosi ulgę w bólu kręgosłupa

W dzisiejszych czasach wiele osób zmaga się z poważnymi problemami z kręgosłupem, która wynikają często z nieprawidłowego stylu życia, siedzącej pracy, niechęci do aktywności fizycznej, a także nieprawidłowej postawy ciała. Może to skutkować rozmaitymi bólami kręgosłupa, które często bywają na tyle uciążliwe, że utrudniają normalne funkcjonowanie i sprawiają, że proste nawet czynności stanowią nie lada wyzwanie.

Konieczność rehabilitacji w przypadku bólu kręgosłupa

silny ból kręgosłupa - rehabilitacjaW zależności od rodzaju problemów z kręgosłupem mogą im towarzyszyć różne rodzaje bólu, o różnym stopniu nasilenia, który czasem wynika ze stanu zapalnego, innym razem z urazu, a także wspomnianych wcześniej patologicznych zmian w budowie kręgosłupa. Problemy z kręgosłupem mogą pojawić się u każdego z nas, nie tylko u osób uprawiających sport wyczynowo, ale także wśród osób pracujących ciężko fizycznie, podnoszących ciężary oraz ludzi, których praca polega na siedzeniu za biurkiem. Osoby takie najczęściej zmagają się z dyskopatią, zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa, wadami rozwojowymi kręgosłupa, zmianami zapalnymi oraz innymi problemami, które są niezwykle uciążliwe. Konieczna jest szybka pomoc osobom, które skarżą się na silny ból kręgosłupa – rehabilitacja jest w stanie przynieść ulgę, a także zmniejszyć ból. Często pomocne są ćwiczenia oraz leki przeciwzapalne i przeciwbólowe. Należy pamiętać, że kręgosłup musi być w ruchu dlatego istotna jest częsta zmiana pozycji, bowiem niewskazane jest ciągle leżenie albo siedzenie. Może to tylko pogorszyć dolegliwości. Wszystkie ćwiczenia powinno wykonywać się pod nadzorem fizjoterapeuty, które dostosuje je do naszej dolegliwości i sprawi, że napięte mięśnie się rozluźniają. Pomocne są także różnorodne masaże oraz zabiegi, jak leczenie zimnem, które przynoszą bardzo pozytywne rezultaty.

Różnorodne dolegliwości ze strony kręgosłupa są niestety w obecnych czasach bardzo powszechne, ograniczają one normalne funkcjonowanie i są niezwykle uciążliwe. Warto zatem jak najszybciej zdiagnozować problem i udać się do rehabilitanta, który za pomocą odpowiednich ćwiczeń, masażu oraz specjalnie dobranych zabiegów jest w stanie przynieść nam ulgę i skutecznie pozbyć się problemu. Im szybciej rozpoczniemy rehabilitację, tym większa skuteczność różnorodnych zabiegów. Zawsze jednak program ćwiczeń jest indywidualnie dobierany do każdego pacjenta.