Radio cb dla kuriera

Praca w drodze, szczególnie na długich trasach w okolice wcześniej nieodwiedzane, nie była łatwa, a sprawna komunikacja z kolegami na drodze była często ogromnym ułatwieniem i pozwalała na szybkie dotarcie na miejsce bez większych przestojów. Jednak nie zawsze taka komunikacja była możliwa, gdyż większość używanych przez nas samochodów nie posiadała cb radia, przez co na początku pracy musieliśmy polegać wyłącznie na nawigacjach samochodowych i własnej inicjatywie, by trafić na właściwe miejsce.

Przenośne cb radio do samochodu

cb radio sklepNa pomysł zamontowania radia w samochodzie wpadliśmy po rozmowie z kolegą kurierem na postoju podczas trasy. Dowiedzieliśmy się wtedy, iż nawet najprostsze radio pozwala na bezproblemową komunikację z innymi kierowcami i łatwe zasięgnięcie informacji o najlepszej trasie do danego punktu. Koledzy kierowcy, często miewający podobne problemy, zawsze byli chętni do pomocy, więc na każdej trasie można było znaleźć kogoś, kto znał szybką i łatwą trasę do miejsca przeznaczenia. Jednak nie chcieliśmy montować w samochodach radia na stałe, bo zmiany pojazdów zdarzały się dość często, dlatego zamiast stacjonarnego urządzenia, wybraliśmy przenośne cb radio sklep w którym przeglądaliśmy najróżniejsze urządzenia miał kilka modeli które nie wymagały stałego montażu, a były na tyle kompaktowe by zmieścić się na pulpicie lub desce rozdzielczej, czy choćby obok siedzenia. Mimo rozmiarów, były to pełnoprawne radia, z dużym zasięgiem i wyborem najczęściej używanych kanałów, jak również mnóstwem przydatnych funkcji, jak choćby odbiorem wielokanałowym, na którym można było porozumiewać się z kolegami jednocześnie na różnych kanałach.

Radio zasilane było z gniazdka samochodowego, więc zasilanie nie było problemem, a możliwość zamontowania anteny jeszcze bardziej zwiększało jego funkcjonalność i przydatność, zarówno w centrum miasta, gdzie zdarzało się wiele miejsc zakłócających fale radiowe, jak i w szczerym polu, gdzie nieraz odległości między samochodami były bardzo znaczne. Jednak najbardziej przydatna była sama funkcja przenoszenia radia z jednego samochodu do innego. Dzięki temu, mogliśmy zacząć używać radia również w prywatnych samochodach, na wycieczkach czy wyjazdach służbowych, z tak samo dobrym efektem.