Quadrus – najlepszy grzejnik łazienkowy

Każdy grzejnik łazienkowy powinien zostać dopasowany do konkretnej łazienki. Brzydki zapach wilgotnych ręczników w łazience może okazać się odrzucający. Dlatego warto zaopatrzyć te pomieszczenie o grzejnik, który zapewni odpowiednią temperaturę w tym wnętrzu.

Grzejnik terma – czy warto?

terma quadrusGrzejniki łazienkowe to specjalne urządzenia grzewcze, które posiadają podstawowe zastosowania takie jak ogrzewania pomieszczenia oraz suszenia ręczników. Warto mieć to na uwadze, ponieważ niektóre urządzenia nadają się wyłącznie do suszenia mokrych ręczników. Powszechnie grzejnik łazienkowy zbudowany jest z dwóch podłużnych kolektorów stalowych lub aluminiowych ustawionych pionowo oraz rur poziomych płaskich czy też zaokrąglonych, montowanych między nimi. Grzejniki tzw. terma quadrus są najczęściej wybierane do łazienek. Oprócz ich bogatej funkcjonalności, również rewelacyjnie się prezentują, nadając pomieszczeniu dodatkowego uroku. Jednakże przed zakupem konkretnego modelu, należy zdawać sobie sprawę z tego, że większość grzejników posiada zupełnie inny materiał, z którego został on wykonany. Można wyróżnić przede wszystkim miedziane, aluminiowe czy też stalowe. Te ostatnie są najczęściej spotykane, ponieważ są tańsze od modeli miedzianych. Występują w wielu kształtach, wymiarach oraz kolorach, dzięki czemu można dobrać odpowiedni grzejnik pasujący do stylu całego wnętrza łazienki. Jednak grzejnik przeważnie stoi w widocznym i centralnym miejscu tego pomieszczenia, więc tym bardziej powinien się on komponować z całą stylistyką, aby wszystko było jak najbardziej estetyczne. Przed zakupem warto również dowiedzieć się o konkretnej mocy, jaką takowy produkt posiada. Standardowo można przyjąć, że potrzebna jest moc ok. 120 W na 1 metr kwadratowy łazienki, szczególnie jeśli łazienka posiada dobrą izolację oraz szczelność okien. Jednakże te wszystkie parametry należy dobierać bardzo indywidualnie i odpowiednio do danej łazienki. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że zakup okazał się jak najbardziej udany i będzie można odpowiednio korzystać z takiego grzejnika.

Łazienka jest jednym z najważniejszych miejsc w każdym mieszkaniu. Z kolei, najważniejszym czynnikiem w tym pomieszczeniu jest grzejnik. Dlatego należy szczególnie skupić się przy zakupie odpowiedniego modelu, żeby później nie odczuwać skutków złego wyboru.