Przydatne akcesoria antywłamaniowe – folie na okna

Według danych statystycznych, w Polsce w 2019 roku dokonano aż 71 186 kradzieży z włamaniem. Zanotowano, że liczba ta, co roku się zwiększa nawet o kilka tysięcy. Aby uniknąć tych przykrych wydarzeń, zaleca się, aby mieszkańcy domów i mieszkań bądź posiadacze własnych lokali zainwestowali w odpowiednie akcesoria, które utrudnią włamywaczom podjęcie jakichkolwiek działań. Jak wiadomo, na rynku jest ich dosyć sporo, wśród nich te bardziej i mniej skuteczne, jednak każde z nich zawsze nieco obniżają ryzyko włamania.

Jak działa folia antywłamaniowa?

nowoczesne folie antywłamaniowe w warszawiePomijając standardowe formy ochrony posiadłości, takie jak kamery czy alarmy, warto zauważyć, że są również nieco tańsze, choć skuteczne dodatki, które idealnie sprawdzą się w budynkach i mieszkaniach z oknami na najniżej kondygnacji. Mowa tu o foliach antywłamaniowych, których działanie nie ogranicza się wyłącznie do zniechęcenia włamywacza do dalszego działania, ale mają również wiele innych zastosowań. Tego typu akcesoria montuje się na oknach od wewnętrznej strony. W momencie, kiedy włamywacz zdecyduje się zbić szybę, wówczas folia przytrzyma wszystkie odłamki szkła na swoim miejscu, tym samym szklana blokada wciąż pozostanie przeszkodą. Folię można zdjąć lub zniszczyć po wybiciu szyby, jednak jest to produkt wyjątkowo trwały i solidnie przymocowany, a z doliczeniem do tego czasu na przebicie się przez szkło wychodzi na to, że włamanie okazuje się mało skuteczne dla przestępcy i zbyt czasochłonne, przez co rezygnuje on z dalszych czynności. Zamontowana folia chroni również przed aktami wandalizmu, w tym wybijaniem szyb kamieniami bądź niszczenie ich – odłamki szkła nie dostaną się do wnętrza budynku, przez co nie będą stanowiły zagrożenia dla osób postronnych. Tego typu akcesoria można zakupić niemalże wszędzie, proponowane są, chociażby nowoczesne folie antywłamaniowe w Warszawie. Specjaliści oferują profesjonalny montaż zakupionych produktów.

Mając na uwadze bezpieczeństwo swoje i osób bliskich, a także chcąc właściwie uchronić mienie, warto sięgać po najróżniejsze środki ochrony. Do niedrogich, a skutecznych przykładów zabezpieczeń należą opisane folie o właściwościach antywłamaniowych. Można je łączyć z innymi akcesoriami, jak kamery, alarmy, a nawet żaluzje antywłamaniowe, gdyż może zdarzyć się, że włamywacz spróbuje swoich sił nawet w ciągu dnia.