Przegląd metod spawania

Spawanie orbitalne stało się praktyczne w wielu gałęziach przemysłu na początku lat 80-tych, kiedy opracowano kombinowane systemy zasilania / sterowania, które działały przy napięciu 110 V AC i były wystarczająco małe, aby można je było przenosić z miejsca na miejsce na placu budowy w celu wykonania wielu spoin na miejscu.

Spawarki TIG oferują wydajną metodę spawania

wydajna spawarka tig magnumWspółczesne systemy spawania orbitalnego oferują sterowanie komputerowe, w którym parametry spawania dla różnych zastosowań mogą być przechowywane w pamięci i wywoływane w razie potrzeby dla określonego zastosowania. Umiejętności certyfikowanego spawacza są zatem wbudowane w system spawalniczy, wytwarzając ogromną liczbę identycznych spawów i pozostawiając znacznie mniej miejsca na błędy lub usterki. W procesie spawania orbitalnego rury są mocowane na miejscu, a głowica do spawania orbitalnego obraca elektrodę i łuk elektryczny wokół złącza spawanego wymagana spoina. System spawania orbitalnego składa się z zasilacza i głowicy do spawania orbitalnego. Spawanie elektrodą otuloną (SMAW) – ten rodzaj spawarki pracuje z elektrodą zwaną „sztyftem” i tworzy łuk z materiałem spawalniczym. Każda wydajna spawarka tig magnum działa poprzez umieszczenie sztyftu w maszynie, sztyft topi się i wytwarza materiał jako wypełniacz w spoinie. Jest to trudny rodzaj spawania, więc sam spawacz może być trudny w obsłudze i kontroli dla początkującego. Spawanie MIG (podawanie drutu / GMAW) – ten system również wykorzystuje elektrodę, która jest podawana w drucie, przepychana przez pistolet i tworzy jeziorko spawalnicze. Używają gazu osłonowego lub drutu z topnikiem. Wiele osób używa tego typu spawarek do projektów domowych i można je łatwo znaleźć w sklepach z narzędziami. Ten jest łatwy w użyciu. Spawanie Tig (GTAW) – ten rodzaj spawania również wykorzystuje elektrodę, ale stosuje się go w osłonie gazu (obojętnego), który tworzy jeziorko spawalnicze. Wykorzystuje również pręt spawalniczy, który tworzy ścieg spoiny, gdy pręt utknie w łuku.

To daje dobre spawy i jest wyższym poziomem spawacza. Kiedy myślimy o zakupie spawarki, bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jakiego typu spawacz będziemy potrzebować do swojej pracy. To, co kupujemy, tak naprawdę zależy od tego, co zamierzamy z tym zrobić.