Prostokątna kabina prysznicowa

Łazienka to nie tylko miejsce do zaspokajania swoich potrzeb fizjologicznych i utrzymywania higieny ciała. Wbrew pozorom w łazience spędzamy dość sporo czasu, więc warto urządzić ją tak, aby korzystanie z niej było przyjemne i komfortowe. Funkcjonalnie urządzona łazienka sprawi, że przyjemniej będzie nam się zaczynać dzień, a także pozwoli nam się zrelaksować na jego końcu.

Jaką kabinę prysznicową wybrać?

kabiny prysznicowe z brodzikiem prostokątneJeszcze kilka lat temu najpopularniejszym rodzajem kabin prysznicowych były kabiny trójkątne z jednym bokiem półokrągłym. Takie kabiny były popularne przez bardzo długi czas. Na szczęście w końcu ktoś pomyślał i zaprojektował kabinę prysznicową, która jest dużo wygodniejsza i bardziej funkcjonalna. I właśnie tak powstały kabiny prysznicowe z brodzikiem prostokątne. Kabiny w kształcie prostokąta są dużo wygodniejsze od kabin w kształcie trójkąta chociażby z tego powodu, że są dużo większe. Takie kabiny wykonane są z aluminium i szkła, dzięki temu prezentują się bardzo dobrze, a dodatkowo są bardzo żywotne. Prostokątne kabiny dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki temu możemy dobrać kabinę do swoich potrzeb, a także do rozmiarów swojej łazienki. Sam montaż takiej kabiny nie różni się od montażu innych rodzajów kabin. Jeśli mamy podstawową wiedzę na temat hydrauliki, to możemy taką kabinę zamontować i podłączyć samodzielnie. Takie kabiny zazwyczaj wyposażone są w deszczownice, a także w baterie z regulacją ciśnienia i temperatury wody.

Najtańszą kabinę wyżej opisanego typu możemy kupić już za tysiąc złotych. Jeśli chcemy kabinę większego rozmiaru, z lepszym wyposażeniem, to musimy zapłacić za nią od dwóch do czterech tysięcy złotych. Cena takiej kabiny jest adekwatna do jakości jej wykonania. Jeśli zamierzamy kupić sobie nową kabinę, to warto kupić właśnie taką.