Profesjonalna spalania zwłok

Śmierć bliskiej osoby jest dla każdego z nas ciężkim przeżyciem. Często przez długi czas jesteśmy w szoku i nie możemy sobie poradzić z emocjami, a przecież trzeba jeszcze zorganizować godny pochówek i pogrzeb zmarłej osoby. 

Jak działają spalarnie zwłok?   

spalarnia zwłok w krakowieKiedy dotrze do nas informacja, że bliska nam osoba umarła, musimy się udać do zakładu pogrzebowego, by załatwić wszystkie formalności. Zakup trumny, transport zwłok, ustalenie formy pogrzebu i pochówku. Zwłoki możemy złożyć w tłumnie, albo skremować. Największa spalarnia zwłok w Krakowie mieści się w dzielnicy Podgórze, koło cmentarza. To nowoczesny budynek wyposażony w najnowszej generacji piece kremacyjne, które spopielają zwłoki w ciągu około dziewięćdziesięciu minut. Na miejscu znajduje się duża chłodnia, w której mogą być przechowywane zwłoki oczekujące na kremację. Rodziny i najbliżsi mogą pożegnać ukochaną osobę w specjalnej sali pożegnań, w której się znajduje trumna. Jest możliwość odprawienia mszy z udziałem księdza, albo przeprowadzenia uroczystości z udziałem Mistrza Ceremonii. Istnieje możliwość obserwacji momentu spalania zwłok przez panoramiczne okno. Spalarnia gwarantuje wysoki standard usług, pełen profesjonalizm, pomoc w wyborze trumny, lub urny, oraz sprawne przeprowadzenie wszystkich etapów aż do zakończenia pogrzebu. Coraz więcej osób korzysta z usług spalarni, gdyż życzą sobie tego ich bliscy za życia. To bardzo humanitarny sposób chowania zmarłych, który zachowuje wszystkie cechy tradycyjnego pogrzebu.

Osoby pracujące w spalarni zwłok, przechodzą specjalne szkolenia, jak podchodzić i rozmawiać z rodziną osoby zmarłej, gdyż jest to bardzo trudny moment dla każdej ze stron. Dzięki bliskiemu sąsiedztwu z cmentarzem, zwłoki nie muszą być transportowane.