Producent bram – segmentowe czy rolowane?

 

Głównym zadaniem bram garażowym jest zapewnienie ochrony wnętrza oraz odpowiednia izolacja akustyczna. To właśnie tymi parametrami kierujemy się kiedy stoimy przed jej wyborem. Rynek oferuje nam wiele rozwiązań, jednak niepokonaną od wielu lat popularnością cieszą się bramy segmentowe oraz rolowane.

Bramy segmentowe a rolowane – co warto wiedzieć?

producent bram segmentowych i rolowanychZdecydowana większość modeli bram segmentowych otwiera się do góry, w wyniku czego chowa się ona pod stropem garażu. Kiedy nasz podjazd jest krótki bądź znajduje się bezpośrednio przy wyjeździe na ulicę, jest to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie. Stanowi ona świetną izolację akustyczną, a nawet termiczną. Wszystko ze względu na szczelne segmenty poruszające się w prowadnicach oraz grube, stalowe panele, które dodatkowo są szczelnie wypełnione pianką. Świetnie sprawdzą się zatem kiedy garaż jest połączony z domem. Z kolei w przypadku bram rolowanych, jedyną przestrzeń jaką musimy na nią posiadać jest miejsce na sam zwał zwijający profile. Jeśli więc nie mamy miejsca pod sufitem, doskonale zastąpią one bramę segmentową. Możemy ją zamontować zarówno w przypadku garaży połączonych z budynkiem domu, jak i tych stawianych osobno. Do jej produkcji wykorzystywane jest aluminium, które jest materiałem w pełni odpornym na korozję. Samą bramą możemy sterować za pomocą systemu zdalnego, dzięki czemu nie musimy wychodzić z samochodu nawet w najmroźniejsze dni. Decydując się na bramę garażową warto dokładnie zapoznać się z parametrami, którymi charakteryzuje się każda z nich. Niejeden producent bram segmentowych i rolowanych pomoże wybrać rozwiązanie idealne dla naszego garażu.

Wybór odpowiedniej bramy może przysporzyć wielu trudności. Jednak wbrew pozorom, jeśli zagłębimy się mocniej we wszystkie parametry jakie oferują nam rozwiązania na rynku, wybór wcale nie jest trudny. W zależności bowiem od zadań jakie ma ona spełniać oraz warunków zewnętrznych z jakimi będzie miała do czynienia powinniśmy uzależnić swój wybór.