Problemy z odkształceniami

 

Rewolucja elektroniczna zdominowała cały świat, w tym Polskę. Jednak niektóre kwestie nie zostały odpowiednio przemyślane. Chodzi tutaj o znaczne odkształcenia w zakresie przebiegów prądu i napięcia. By możliwe stało się rozwiązanie problemu w takich zakresie niezbędna jest specjalistyczna wiedza. Bez tego można doprowadzić do większej awarii.

W jaki sposób można naprawić filtr?

filtry wyższych harmonicznychPoszczególne elementy powinny być zawsze starannie dobierane. Zanim jednak dokona się wyboru konieczne jest wykonanie dokładnego przeglądu. Filtry wyższych harmonicznych powinny być montowane przez doświadczoną kadrę inżynierską. Warto nawet skontaktować się z firmą, która zajmuje się takimi kwestiami. Proponowane filtry powinny być zawsze dobierane indywidualnie, po uprzednim sprawdzeniu wszystkich wartości i cech. Na podstawie dokonanych pomiarów możliwe jest określenie potrzeb w zakresie filtracji oraz kompensacji. W celu wykonania pożądanych pomiarów wykorzystuje się specjalnie dostosowane narzędzia. Każde stosowane narzędzie powinno być obowiązkowo wyposażone w obwody energoelektroniczne. Dzięki temu możliwe jest wygenerowanie niemałych oszczędności w zakresie poboru energii elektrycznej. Wszystkie wartości składające się na wyższe harmoniczne prądu są skutkiem ubocznym działania żarówek energooszczędnych oraz regulatorów oświetlenia. Tym samym redukowana jest sprawność i wzrastają straty ciepła w całych systemach.

Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie filtrów aktywnych. Dzięki nim redukcji ulegają elementy wyższych harmonicznych w sieciach elektrycznych. Na filtry aktywne składają się procesor i generator. Przy zastosowaniu procesora analizie podlega prąd obciążenia. Generator natomiast otrzymując wyniki wytwarza harmoniczne prądowe identyczne z tymi pobieranymi z zasilania.