Pranie dywanów w domach

 

Dywany bardzo często goszczą w naszych domach. Stosuje się je zarówno w mieszkaniach jak też w biurach. Dość dużym uznaniem cieszy się również wykładzina dywanowa, która jest stosowana równie często jak dywany. Jednak warto zwrócić uwagę na to, że zarówno jeden jak i drugi produkt, który przed chwilą wymieniono bardzo łatwo chłonie zanieczyszczenia. Jeśli zdarzy się tak, że nasz dywan będzie zabrudzony to warto poszukać metod pozwalających na jego odświeżenie.

Efektywne czyszczenie dywanów

ekstrakcyjne pranie dywanów w ŁodziDywany oraz wspomniane wcześniej wykładziny dywanowe składają się z dwóch elementów. Pierwszym z nich jest runo a drugim osnowa, która się pod tym runem znajduje i jednocześnie to runo wiąże. Zanieczyszczeniom najczęściej ulega tylko runo. Jednak jeśli zdarzy nam się tak, że coś na nasz dywan wylejemy to wówczas również osnowa może wymagać pielęgnacji. Bardzo popularną obecnie metodą jest ekstrakcyjne pranie dywanów w Łodzi zaś łatwo natrafić możemy na sprawdzone firmy, które takim zadaniami zajmują się każdego dnia. Jeśli posiadamy dywan wymagający odświeżenia to nie należy od razu decydować się na zakup nowego produktu. Kontaktując się z firmą, która zajmuje się praniem dywanów zrobimy pierwszy krok by przywrócić naszemu dywanowi świetny wygląd. Metoda ekstrakcyjna stosowana przy praniu dywanów jest metodą najstarszą ale wciąż bardzo jest ona skuteczna. Polega ona na tym, że w pierwszym etapie czyszczenia dywanu przeprowadza się jego dokładne odkurzanie. Istotne jest to by z dywanu usunąć wszystko to co sypkie. Drugim krokiem jaki należy wykonać jest nałożenie na dywan warstwy pianki aktywnej. Proces ten wykonuje się przy wykorzystywaniu specjalnych odkurzaczy piorących. Wspomniana pianka musi przez jakiś czas zalegać na powierzchni dywanu. Dzięki temu zanieczyszczenia będą dokładnie rozbijane. Na końcu przeprowadza się powtórne odkurzanie celem wciągnięcia wszystkich zanieczyszczeń.

Mnóstwo firm oferuje obecnie również wypożyczanie odkurzaczy piorących. Koszt za takie wypożyczenie nie będzie zbyt wysoki więc warto również pomyśleć nad takim rozwiązaniem. Jeśli jednak nie dysponujemy wystarczającą ilością wolnego czasu to warto zlecić pranie dywanu sprawdzonym specjalistom, którzy takimi usługami zajmują się każdego dnia.