Praktyczne siatki ogrodzeniowe

Na rynku znajdziemy dziesiątki różnych modeli ogrodzeń, które sprawdzą się w odmiennych warunkach. Niektórym zależy na całkowitym odgrodzeniu się od sąsiadów, a inni chcą jedynie wydzielić teren i stworzyć ogrodzenie współgrające z konstrukcja budynku na działce.

Siatka ogrodzeniowa za niewielkie pieniądze

siatki ogrodzeniowe powlekaneLudzie przeważnie stawiają masywne, ale też ozdobne ogrodzenia wokół posesji, na których stoją ich domu. Często swoim stylem nawiązują do architektury budynku, żeby tworzyć harmonijną całość. Celem takiego ogrodzenia jest nie tylko zabezpieczenia posiadłości przed nieproszonymi gośćmi, ale również stanowią element dekoracyjny. Tego typu ogrodzenia są dość drogie, ponieważ są wykonane z cegieg, betonu czy stalowych kutych elementów. Jednak na działkach czy niektórych placach zabaw, nie ma konieczności stawiania takich ogrodzeń, ponieważ są dostępne znacznie tańsze siatki ogrodzeniowe powlekane, które są łatwe w montażu. Przede wszystkim są wykonane z wytrzymałego drutu o określonej grubości, który może być powlekany specjalnym preparatem o działaniu antykorozyjnym. Jego działanie skupia się na zabezpieczaniu siatki przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, mrozu i deszczu. Ich montaż jest bardzo prosty, w porównaniu z innymi rodzajami ogrodzeń. Wystarczy dokładnie wymierzyć działkę, która chcemy ogrodzić i zakupić odpowiednią ilość siatki, słupków i przelotek służących do naciągania oraz mocowania. Przeważnie we dwie osoby można w krótkim czasie wykonać ogrodzenie z siatki.

Jeżeli chodzi o cenę ogrodzie ze specjalnej siatki, to na pewno jest ona niższa niż zakup gotowych paneli ogrodzeniowych. Ponadto siatka ogrodzeniowa daje więcej swobody w montażu, bo można nią wydzielić teren o dowolnym kształcie. Wystarczy znać dokładne wymiary terenu.