Praca kamerzysty na weselu

Od kilku lat w szkołach średnich można uzyskać tytuł technika fotografii. Dużo osób po tym kierunku planuje rozpoczęcie filmowania ślubów. Ja, jako doświadczony kamerzysta mogę podpowiedzieć osobom, które dopiero wchodzą na rynek, w jaki sposób kamerować śluby oraz wesela. W tym przypadku nie można ustawić źle kamery, ponieważ żadna sytuacja nie zostanie powtórzona na potrzeby filmu. Działać musimy bezbłędnie, aby nasi klienci byli zadowoleni.

Jak musi pracować kamerzysta na wesele?

doświadczony kamerzysta na wesele z CzęstochowyNajważniejsze jest to, że pracować trzeba bezbłędnie. Jest to zasada, którą musimy pamiętać, dlatego warto ją powtarzać. Ja, jako doświadczony kamerzysta na wesele z Częstochowy zawsze korzystam z kilku kamer jednocześnie. Oczywiście nagrywam z kamery umieszczonej na ramieniu, ale używam też statywów, aby mieć zapasowe ujęcia. Na weselu musisz zwracać uwagę na gości, którzy najlepiej się bawią. Jednak nie zapomnij o tych, którzy nie lubią tańczyć, bądź są rzadko na sali. Każdy z gości musi być uchwycony w kadrze. Staraj się łapać najlepsze ujęcia wtedy, kiedy zespół weselny gra. Tak, aby większość filmu była z muzyką. Nawet jeśli orkiestra często robi sobie przerwy. Para młoda powinna mieć ujęcie z każdym z gości. Na filmie nie powinno znaleźć się kilka scen, na przykład takich, na których ktoś się przypadkowo przewraca. Każdy z gości powinien być dobrze pokazany na materiale filmowym. Unikaj również osób, które wypiły zbyt dużo alkoholu. Klimat na filmie powinien być zabawowy. O dwudziestej czwartej pamiętaj, że następuje chwila tak zwanych oczepin. Musisz ją uchwycić, ponieważ właśnie wtedy zespół weselny organizuje konkursy dla gości. Tak samo jest w chwili, kiedy nowożeńcy składają życzenia swoim rodzicom. Tego typu filmy najbardziej zadowalają klientów.

Musisz nagrywać tak, aby wszystko na filmie zostało pokazane jak najlepiej. Jeśli nawet na ślubie lub weselu były jakieś niedociągnięcia, musisz nie zwracać na nie uwagi. Takie rzeczy zostaną po latach zapomniane, a wesoła i radosna atmosfera nie. Film, który stworzysz powinien być świetną pamiątką dla pary młodej na całe życie. Tym się kieruj, a na pewno zdobędziesz klientów, a także dobrą renomę. Od tego ostatniego zależy, czy będziesz kamerzystą polecanym osobom biorącym ślub.