Potrzebowałem rękawiczek jednorazowych

Prowadzę mały biznes gastronomiczny. Wszystkim, włącznie z gotowaniem zajmuje się sam. Dopiero zaczynam, stawiam pierwsze kroki i uczę się na swoich błędach. Bardo zależy mi na zachowaniu higieny. Ostatnio stwierdziłem, że powinienem zacząć korzystać z rękawiczek przy pracy. Wiadomo jak to w kuchni, kiedy klient czeka. Czasami trzeba tu pomieszać, tam pokroić, tutaj dotknąć surowego mięsa. Nie zawsze ma się czas, żeby stać nad zlewem i cały czas myć ręce.

Dlaczego warto korzystać z rękawiczek jednorazowych?

Rękawiczki jednorazoweW takich warunkach ogólne stresu i pośpiechu nie trudno o jakieś zabrudzenie czy przeniesienie bakterii. Warto więc zainwestować w rękawiczki jednorazowe, bo to dobry sposób na zachowanie odpowiedniej higieny. Rękawiczki jednorazowe łatwo się zakłada i zdejmuje. Nie zajmuje to dużo czasu. Jest więc to produkt bardzo praktyczny. Poza tym dzięki rękawiczką, człowiek nie ma żadnego kontaktu z ewentualnymi drobnoustrojami. Kolejną ich zaletą jest fakt, że są bardzo tanie. Postanowiłem zakupić takie rękawiczki w dość dużej ilości. Jako, że pracuje w kuchni musiałem wybrać rękawiczki atestowane, dopuszczone do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Wybrałem rękawiczki lateksowe, ponieważ są one trwałe i wytrzymałe. To ważne w kuchni, bo przecież kucharz często korzysta z ostrych narzędzi. Dodatkowo wybrałem rękawiczki, które od wewnątrz miały specjalną warstwę nawilżającą, dzięki czemu nie drażniły delikatnej skóry rąk i dłoni. Były one również hipoalergiczne. Miałem do wybory różne kolory takich rękawiczek, ale zdecydowałem się na tradycyjne, przezroczyste. Zamówiłem w ten sposób sporą ilość rękawiczek i wybrałem dostawę kurierem. Już kilka dni później otrzymałem swoją przesyłkę. Od razu spodobało mi się pracowanie w takich rękawiczkach jednorazowych. Było to praktyczne i wygodne.

Takie rękawiczki bardzo dobrze przylegały do dłoni dzięki czemu nie krępowały moich ruchów. Poza tym były łatwe w użytkowaniu. Można je było założyć i ściągnąć jednym posuwistym ruchem, dzięki temu nie marnowałem czasu. Oczywiście stosowanie rękawiczek nie może zastąpić mycia rąk, ale z powodzeniem można z nich korzystać jako z dodatkowego elementu ochrony przed drobnoustrojami i bakteriami. Byłem z nich bardzo zadowolony. Od razu zamówiłem kolejną partię.