Polecane firmy alpinistyczne

Konserwacja jednego z najstarszych wieżowców w Warszawie nie należała do zadań łatwych. Nie jest to bowiem budynek o standardowej konstrukcji, więc czyszczenie i konserwacja zewnętrznych ścian nie może być wykonana bezpiecznie i dokładnie bez wykorzystania sprzętu alpinistycznego oraz personelu, zapoznanego z metodami pracy na dużej wysokości. W naszej załodze nie było takiego personelu, więc musieliśmy polegać na pracownikach zewnętrznych firm.

Renomowana firma do prac wysokościowych

profesjonalne prace wysokościowe w warszawieKilku naszych pracowników, interesujących się alpinistyką górską pokierowało nas do firmy wykonującej prace wysokościowe, w której pracowało wiele osób aktywnie zajmujących się wspinaczką, a więc mających doświadczenie zarówno w używaniu wyposażenia wysokościowego, jak i w pracy na elewacji. Firma ta była bardzo rekomendowana przez klientów, i zazwyczaj wykonywała profesjonalne prace wysokościowe w Warszawie i okolicy. Konserwacja zewnętrznych ścian wieżowca nie okazała się być zbyt wygórowanym zadaniem, zwłaszcza biorąc pod uwagę iż było to jedyne zadanie jakie miało być owej firmie zlecone. Zlecenie zostało wykonane błyskawicznie, i zdecydowanie dokładnie, a podczas rozmowy z pracownikami firmy okazało się, iż zajmują się oni najróżniejszymi pracami. Niejednokrotnie zdarzało im się przeprowadzać wycinkę drzew położonych w niedostępnych miejscach, lub też przycinać najwyższe drzewa w bezpieczny sposób. Zajmowali się oni również montażem urządzeń wizyjnych, ekranów czy banerów na budynkach, zwłaszcza na bardzo wysokich kondygnacjach, gdzie rusztowania nie mogą być użyte z racji wysokości. Usługi były wyceniane indywidualnie, zw zależności od trudności zadania, wysokości na jakiej miało być wykonywane, oraz czasu jaki mogło zająć jego wykonywanie.

Pracownicy mogli więc wykonywać bardzo zróżnicowane zadania z użyciem sprzętu wysokościowego, jak również przeprowadzać te prace, których nie zawierała oferta, aczkolwiek które mogły być bez większego trudu wykonane z pomocą sprzętu alpinistycznego. Mogliśmy więc bez problemu ponownie zaangażować usługi firmy, tym razem do montażu bardzo dużego ekranu wyświetleniowego na wyższych kondygnacjach biurowca, i tak jak za pierwszym razem, byliśmy bardzo zadowoleni z jakości i rzetelności przeprowadzenia zlecenia.