Podajniki wibracyjne w przemyśle

W wielu rodzajach przedsiębiorstwach wykorzystuje się na co dzień podajniki wibracyjne. Mają one szerokie zastosowanie. Bardzo często stanowią kluczową rolę na liniach produkcyjnych i pakujących. Podajnik po prostu podaje produkt w do odpowiedniego stanowiska przy linii produkcyjnej.

Zastosowanie podajników wibracyjnych w przemyśle

podajnik wibracyjnyPodajnik wibracyjny to taki rodzaj podajnika, który służy np. do transportu produktów sypkich do opakowań, większych pojemników lub nawet dużych kontenerów czy silosów. Szerokie zastosowanie tego rodzajników sprawia, że na rynku są również podajniki do większych elementów, które są podawane do odpowiednich stanowisk, kiedy odbywa się proces produkcji oraz pakowania. Rodzaj wykorzystywanego urządzenia dostosowany jest do wielkości, rodzaju i wagi produktów. Indywidualnie programowana jest prędkość i sposób podawania danego produktu przez podajnik. Należy pamiętać, że produkty, które będzie podawał podajnik nie mogą być lepkie, brudne czy mokre, ponieważ będzie to powodowało zanieczyszczenie i obklejenie urządzenia, co będzie skutkowało jego niewłaściwą pracą. Najczęściej stosowanymi podajnikami wibracyjnymi są cylindryczne, stożkowe czy liniowe. Dany podajnik zaprogramowany jest do podawania danego produktu, zatem gdy znajdzie się w jego zasięgu produkt innego rodzaju, urządzenie może nie działać prawidłowo lub ulec awarii. Należy również uważać na elementy niepożądane, zakłócić jego prawidłową pracę.

Urządzenia, które służą do podawania materiałów na liniach produkcyjnych muszą być wydajne i pracować bezawaryjne. Dostosowane muszą być również do ciągłej, nieprzerwanej pracy. Ważne, aby podajniki nie emitowały dużej ilości hałasu i pracowały wydajnie. Musi również być odpowiednio zsynchronizowany z pozostałymi elementami linii produkcyjnej.