Plon truskawek w ogrodzie

Dzieci jak i dorośli uwielbiają truskawki. Najlepsze są te prosto z krzaka, które są słodkie i soczyste, przez co mamy ochotę zjeść ich więcej. Czasami wykorzystujemy je do robienia ciast albo smoothie, ale i tak najlepsze będą zjedzone od razu. Pewnie wielu z nas chciałoby mieć kilka krzaków truskawek we własnym ogrodzie.

Posiadanie truskawek w ogródku

truskawkiOsoby, które posiadają ogródki działkowe albo kawałek ogrodu przy domu często decydują się na zagospodarowanie kawałka ziemi na owoce. Kwiaty są piękne, jednak rosnące owoce we własnym ogrodzie są dla każdego ciekawą opcją. Decydujemy się często na truskawki, które to jeszcze przed samym zasadzeniem wymagają od nas przygotowań. Zanim truskawka znajdzie się w glebie musimy ją na jesień przygotować, aby pH gleby było dla niej odpowiednie. Należy ziemię wapnować. Dopiero po tym zasadzimy truskawkę. Kiedy to zrobimy pozostaje nam czekać do wiosny, kiedy to pierwsze pędy zaczną wychodzić z ziemi. Tutaj zaczyna się moment regularnego nawożenia i nawadniania. Truskawka potrzebuje bardzo dużej ilości wody, ponieważ dzięki temu urośnie duża i soczysta. Kiedy zapomnimy o regularnym podlewaniu plonu okaże się, iż truskawki wyrosną małe, a nawet krzaczki uschną. Dbajmy więc o to. Dodatkowo kiedy już w okresie letnim zbierzemy wszystkie truskawki niezwłocznie musimy wapnować ziemię, ponieważ truskawka jest tak zaprogramowana, iż z wyprzedzeniem ma swój plan wyrastania.

Dbanie o plony truskawek to rzecz, która zaczyna się jeszcze przed ich zasadzeniem. Wapnowanie gleby, a późniejsze jej podlewanie to kluczowe kwestie w posiadaniu pięknej i soczystej plantacji. Truskawki będą potem rosnąć duże, przez co będziemy jeść je ze smakiem prosto z krzaka niezależnie czy jesteśmy dziećmi, czy dorosłymi.