Paleta w roli mebli ogrodowych

 

Kiedy razem z mężem przeprowadziliśmy się do nowego domu, od razu zaczęłam planować to, jak będzie wyglądał nasz ogród. Chciałam coś oryginalnego i jedynego w swoim rodzaju. Zależało mi kreatywności dlatego zaczęłam szukać rozwiązań w internecie. Tam znalazłam pomysł, jak z palety zrobić meble ogrodowe!

Jak wykorzystać paletę w ogrodzie?

palety producentOd zawsze marzył mi się piękny ogród z drewnianymi meblami. Niestety w sklepach obecnie można znaleźć głównie meble ogrodowe wykonywane z metalu, albo plastiku, a to całkowicie nie jest moja bajka. Chciałam, aby mój ogród wyglądał przytulnie i oryginalnie, a że nie miałam pomysłu na nic konkretnego, zaczęłam szukać inspiracji w mediach społecznościowych. Znalazłam tam świetny pomysł, aby do konstrukcji mebli ogrodowych wykorzystać palety. Producent znaleziony w sieci przeze mnie, miał ich kilka rodzajów. Jedne posiadały przerwy między deseczkami, inne z kolei były jednolite i zbite. Postanowiłam wykorzystać oba rodzaje palet zwłaszcza, że ich cena okazała się niezwykle przystępna. Mój mąż po powrocie do domu bardzo się zdziwił, kiedy zobaczył mnóstwo palet w ogrodzie, lecz kiedy powiedziałam mu do czego chcę je wykorzystać, z chęcią zaczął mi pomagać. Tym sposobem w przeciągu dwóch dni sami wykonaliśmy swoje meble ogrodowe. Palety zostały wykorzystane zarówno do roli foteli ogrodowych, jak i do stolików.

Za pomocą piły do drewna oraz kilku gwoździ, mąż stworzył niesamowite fotele kładąc paletę na paletę, a następnie wycinając w nich otwór na siedziska. Dzięki temu, że palety są stworzone z drewna bez problemu także przymocowaliśmy kółeczka do stolika, co pozwoliło na jego proste przemieszczanie. Nie sądziłam, że z prostych palet można uzyskać tak fenomenalny efekt z którego jestem niezwykle zadowolona. 

Więcej informacji na stronie: https://tpdfrankowski.pl