Ośrodki rehabilitacyjne nad morzem

W całej Polsce zlokalizowane są liczne sanatoria i ośrodki, w których każdego roku przyjeżdżają osoby z całego kraju. Najczęściej są położone w najpiękniejszych miejscach kraju, gdzie występuje czyste powietrze. Każdy pacjent może liczyć na refundowaną przez Narodowy Fundusz Zdrowia rehabilitację, jednak na wolny termin trzeba długo czekać.

Standard Ośrodków rehabilitacyjnych nad polskim morzem

dobry ośrodek rehabilitacyjny nad morzemDo wszelkich ośrodków wypoczynkowych i sanatoriów, zjeżdżają z całego kraju pacjenci i wczasowicze, którzy potrzebują rehabilitacji po wypadku, lub kontuzji, albo wypocząć. Takie obiekty położone są w najpiękniejszych miejscach Polski, gdzie występuje czyste powietrze. Ośrodki, które cieszą się największą popularnością, znajdują się niedaleko Władysławowa i Ustki i mają do plaży około stu metrów. Dobry ośrodek rehabilitacyjny nad morzem jest umiejscowiony z dala zgiełku ulic, aby zapewnić wczasowiczom cieszę i spokój. W cenie pobytu mamy zagwarantowane zakwaterowanie w pokojach jedno, dwu, lub trzyosobowych, z własnymi łazienkami. Ośrodek jest najczęściej piętrowym budynkiem i najlepsze są pokoje na ostatnich piętrach. W zależności od obiektu, pokoje mogą mieć balkony, lub nie. Każdy uczestnik turnusu ma zapewnione pełne wyżywienie złożone ze śniadanie, obiadu i kolacji. W takcie pobytu w ośrodku każda osoba może wziąć udział w zorganizowanych atrakcjach takich jak ognisko z kiełbaskami, wieczorne potańcówki z karaoake, wspólne wycieczki i wyjścia na plażę. Także zajęcia integracyjno – ruchowe są nie lada atrakcją dla uczestników turnusów. W zależności od rodzaju schorzenia i problemów zdrowotnych jest dopierany odpowiedni rodzaj rehabilitacji. Jeżeli w ośrodku znajduje się obiekt basenowy, to także na niem odbywają się zajęcia. W wolnym czasie można korzystać z leczniczych masaży, kąpieli solankowych i zdrowotnych inhalacji. Dla części uczestników najlepszą atrakcją jest plaża i widok morza.

W takim miejscu wypoczynek jest prawdziwą przyjemnością, bliskość morza powoduje, że przy otwartych oknach przez cały czas słyszymy szum morza i dociera do nas bryza morska. W trakcie wypoczynku w ośrodku, każda osoba ma zagwarantowaną opiekę lekarską i pielęgniarską. Z takich wczasów każdy może skorzystać bez względu na płeć i schorzenie.