Nowoczesne systemy automatyzacji parkingu

Nowoczesne obiekty użytku publicznego często wyposażane są w najlepsze i najbardziej zaawansowane udogodnienia, podwyższające poziom komfortu gości oraz ułatwiające korzystanie z wszystkich części obiektu. Jednymi z najczęściej wymaganych systemów są obecnie systemy parkingowe, z racji coraz większej ilości gości eventów, przyjeżdżających samochodami i potrzebującymi bezpiecznego miejsca by je pozostawić na czas imprezy.

Zaawansowane parkingi z wysokim poziomem automatyzacji

Systemy parkingoweAutomatyzacja przestrzeni parkingowych była coraz częściej wprowadzana w obiektach w których nie funkcjonowała do tej pory, i szybko stawała się jednym z najważniejszych i najbardziej docenianych udogodnień jakie mogły być zainstalowane. Nowoczesne systemy parkingowe umożliwiają bowiem nie tylko bardzo łatwe poruszanie się po płycie parkingu, ale również szybkie znalezienie wolnego miejsca, lub też zarezerwowanej przestrzeni, jeśli takowa została wykupiona przez gości. Najczęściej stosowane są liczniki zajętości miejsc, które funkcjonują na podstawie danych przekazywanych do jednostki centralnej przez płyty naciskowe, umieszczone pod każdym miejscem. Ilość i lokalizacja miejsc najczęściej jest pokazywana na monitorach, które umieszczane są na filarach parkingu lub ścianach w taki sposób, by były jak najłatwiejsze do zobaczenia, aczkolwiek nie przeszkadzały w żaden sposób w swobodnym poruszaniu się po terenie parkingu, ani też nie odwracały uwagi kierowców i nie rozpraszały w trakcie jazdy. Systemy parkingowe pozwalają również na zmniejszenie ilości personelu, wymaganego do obsługi parkingu. Jest to szczególnie przydatne na małych obiektach, gdzie personel często musi być oddelegowany do pracy parkingowej, z racji niedużej ilości samych pracowników.

Montaż automatyzacji zazwyczaj jest najłatwiejszy w momencie budowy samego parkingu, gdyż wiele systemów posiada właśnie płyty naciskowe lub elementy oświetlenia, które na już funkcjonujących obiektach muszą zastępować dotychczasowo stosowane wyposażenie, lub być zamontowane pod położoną uprzednio nawierzchnią. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie by ową automatyzację zainstalować na parkingu funkcjonującym od długiego czasu, znacznie zwiększając tym komfort i zadowolenie klientów i gości obiektu.