Niezawodne kompensatory tkaninowe

Kompensatory to nic innego jak połączenia rur. Wykorzystywane są zatem w niemalże wszystkich rurociągach wodnych, powietrznych, parowych, a także dla materiałów sypkich, środków chemicznych i spożywczych. Dzięki swojej giętkości pozwalają na przemieszczanie się rur spowodowanego ich pracą podczas transportowania określonych materiałów.

Rodzaje kompensatorów używane w przemyśle

Kompensatory tkaninoweKompensatory możemy podzielić na metalowe, gumowe i tkaninowe. Zapewniają prawidłową kompensację ciepła. Każde z nich znajdują zastosowanie w nieco innych warunkach. Kompensatory tkaninowe używane są wszędzie tam gdzie inne rodzaje kompensatorów nie mogą być użyte. Czy to ze względu na wysoką temperaturę otoczenia lub ze względu na nietypowy kształt czy wielkość. Świetnie sprawdzają się w instalacjach z niskim ciśnieniem. Są przydatne w przewodach z gorącym powietrzem, w przewodach wylotowych spalin, w elektrowniach do instalacji odsiarczania a także do transportu proszków i pyłów. Kompensatory tkaninowe mogą być zrobione z tkanin aramidowych, poliestrowych, impregnowanych gumą lub silikonem a także z włókna szklanego. Składają się z wielu warstw. Ich wybór zależy od transportowanego materiału. Mogą mieć najróżniejsze kształty i rozmiary. Mogą być proste i fałdowane ze wzmacniającymi pierścieniami lub z osłonami wewnątrz. Właściwy kompensator wybieramy także uwzględniając prędkość przepływu mediów. Montowane są za pomocą opasek, taśm czy kołnierzy.

W obecnej chwili ten typ kompensatorów często produkowany jest na zamówienie. Świetnie sprawdza się jako zamiennik kompensatorów gumowych czy metalowych. Dzięki temu, że może posiadać dowolny kształt i wielkość producenci są w stanie na indywidualne życzenie klienta opracować projekt i stworzyć potrzebny kompensator odpowiadający potrzebom klienta.