Niezastąpione kubki do picia

 

Dzieci rodzą się z umiejętnością ssania, gdyż uczą się jej już w brzuszku mamy. Dzięki temu, noworodek potrafi pić mleko z piersi mamy, ale pozostałych umiejętności musi się nauczyć. Nauka picia z klasycznego kubka wymaga trochę czasu i jest poprzedzona piciem z bidonu ze słomką i kubka niekapka. Są one ogólnie dostępne i można je kupić w każdym sklepie z artykułami dla niemowląt.

Najlepsze kubki do nauki picia

praktyczny kubek niekapek canpolMaluchy mają w sobie naturalny i podświadomy pęd do nauki i poznawania otoczenia i są bardzo ciekawe. Nauka następuje poprzez obserwację i naśladowanie. Jeżeli dziecko widzi, że rodzice jedzą sztućcami, to ono także chce nimi próbować jeść i tak samo jest z piciem. Choć przyjmowanie płynów wymaga sporo ćwiczeń, to z czasem każde dziecko nauczy się samodzielnie pić z klasycznego kubka czy szklanki. W wieku około sześciu miesięcy, można dziecku dać praktyczny kubek niekapek lovi, który jest doskonałym produktem treningowym. Najpierw dzieci piją z butelki ze smoczkiem, a potem sięgają po kubki niekapki lub bidony ze słomką. Firma Lovi posiada w swojej ofercie kubek, bezpieczny dla dzieci od dziewiątego miesiąca życia. Jest on w całości wykonany ze specjalnego tworzywa sztucznego, wolnego od PVC czy bez PBA, natomiast ustnik jest wykonany z silikonu, dzięki czemu nie podrażnia dziąseł dziecka. Kubek niekapek jest stworzony z myślą o małych rączkach, dlatego posiada odpowiedni kształt i wygodnie wyprofilowane uchwyty po obu stronach pojemnika. Dzięki funkcji niekapka, płyn nie wyleje się, kiedy maluch przechyli kubek do góry nogami. Na wyposażeniu kubka Lovijest praktyczne zamknięcie, dzięki któremu możemy go zabierać na spacer, bez obawy, że coś się wyleje w trakcie transportu. Tego typu kubki są dostępne w dwóch pojemnościach, dwieście czterdzieści i trzysta osiemdziesiąt mililitrów.

Kubek niekapek, odzwyczają dziecko od picia z butelki ze smoczkiem, a kolejnym etapem nauki picia może być bidon ze słomką. Wszystkie te kroki w konsekwencji prowadzą do samodzielnego picia ze szklanki czy kubka. Dzieci bardzo szybko się uczą, więc z pewnością niebawem zobaczymy jak maluch porzuca kubek niekapek na rzecz tradycyjnych kubków do picia, z jakich korzystają jego rodzice. Cena tych produktów waha się w przedziale od dwudziestu do czterdziestu złotych.