Niewymiarowe meble na zamówienie

Sklep był położony w starym obiekcie przemysłowym, dawno zamkniętym i przeznaczonym do użytku prywatnego, dlatego pomieszczenia były dość szerokie i wysokie, choć miejscami przedzielone ściankami, oddzielającymi części dawnych linii produkcyjnych. Umeblowanie sklepu było więc dość trudne, zwłaszcza że niewiele hurtowni i sklepów z meblami handlowymi miało na stanie egzemplarze służące do wystawiania replik airsoftowych.

Zamówienie mebli sklepowych na wymiar

meble sklepowe na wymiarPoszukiwane przez nas meble miały służyć zarówno jako ekspozycja, jak również i miejsce do przechowywania replik, dlatego idealnymi modelami okazały się szafy ze szklanymi witrynami, pod którymi znajdowały się już normalne szafki, przeznaczone do przechowywania zapakowanego towaru. Problem polegał jednak na wielkości owych szaf, gdyż większość egzemplarzy które oglądaliśmy nie była wystarczająco szeroka, więc nieszczególnie sprawdziłaby się do ekspozycji replik mających nierzadko dość pokaźną długość. Z powodu braku dostępności potrzebnego nam umeblowania, zdecydowaliśmy się zamówić meble sklepowe na wymiar od jednego z polecanych nam producentów. Oferta wykonawcy mebli zawierała możliwość dowolnego dopasowania szerokości i wysokości zamawianego umeblowania, jak również bardzo dużo różnych wariantów wyglądu. Do wyboru były zarówno standardowe regały sklepowe, widywane w większości dużych marketów spożywczych, regały ekspozycyjne, oraz zamknięte szafy z drzwiczkami ze szkła, jak i bardziej odpornego plastiku. Umeblowanie mogło zostać wykonane z wielu różnych materiałów, a cena różniła się w zależności od wielkości i rodzaju materiału, z jakiego meble były wykonane. Najprostsze i najtańsze były oczywiście meble drewniane, aczkolwiek na nasze potrzeby znacznie lepsze były regały z lekkiego aluminium i plastiku, wymierzone tak, by móc je ustawić bez przeszkód nawet w dość niewymiarowym pomieszczeniu.

Czas realizacji zamówienia standardowo trwał około trzech tygodni, choć mógł się wydłużyć lub skrócić w zależności od jego wielkości i złożoności. Zamówione meble były jednak zdecydowanie warte czasu oczekiwania, gdyż okazały się nie tylko bardzo pojemne i wygodne, ale również solidnie wykonane i odporne na wszelkie uszkodzenia i zużycie podczas normalnej pracy sklepu.