“Nie mylić z miłością”, czyli kolejne osobiste spotkanie z Katarzyną Nosowską

Katarzyna Nosowska powraca z kolejną książką! “Nie mylić z miłością” określa jako swoje najbardziej osobiste literackie dzieło, którego tematem stało się najważneijsze uczucie – miłość.

Miłość jest najważniejsza

Książka to intymny i prywatny obraz tego, czym w zasadzie jest miłość – jedno z najważniejszych uczuć na świecie, które potrafi budować, ale też niszczyć. Nosowska widzi w miłości sedno życia, nawet jeśli wiążą się z nią trudności i ból. Pokazuje różne oblicza miłości – miłość międzyludzką, ale też tę do samych siebie. Poza relacjami z innymi, związkach i zakochaniach, mówi dużo o samoświadomości, cielesności, spędzaniu czasu z samym sobą i tym, jak trudno jest pokochać samych siebie. A przecież od tego należy zacząć, by umieć kochać innych. Wówczas stajemy się człowiekem kompletnym.

Nie mylić z miłością“. Zmiana punktu widzenia

Powodem podjecia tego tematu był nowy punkt patrzenia na miłość przez artystkę. Nosowska wspomina, że z biegiem czasu zaczęła patrzeć na nią w bardziej złożony sposób. To doprowadziło ją do osobistych przemyśleń i zaproszenia czytelników do bardzo bliskiej relacji. Artystka diagnozuje niejako samą siebie – zauważa, że wcześniej nie wiedziała, czym tak na prawdę jest miłość i to, co wcześniej o niej myślała. Tytuł książki nawiązuje właśnie do tego wniosku, że często mylimy zupełnie inne odczucia i zachowania z miłością. Te przemyślenia wzobogacają wspaniałe ilustracje, idealnie dopasowane do opowiadanych historii z dzieciństwa i dorosłego życia. Grafiki, tak jak słowa Katarzyny Nosowskiej, są pełne ciepła i lekkości, jednak z dozą elementów, które mogą sprawić, że w oku zakręci się łezka.

Katarzyna Nosowska – artystka totalna

Katarzyna Nosowska, chociaż większości odbiorców dała się poznać jako wokalistka, jest też autorką trzech pozycji książkowych. Chociaż każda z nich jest zupełnie inna, to za każdym razem łączy je lekkość pióra, świetne poczucie humoru, ale też wiele wzruszeń i refleksji. To intymne przeprawy przez tematy szczęścia i życiowych problemów, w których wielu z nas znajduje swoje odbicie.